izmirliyiz

Yunan Adalarında Tatil ve Kapıda Vize İşlemleri

26.07.2017
Yunan Adalarında Tatil ve Kapıda Vize İşlemleri
Ülkemizin Batı komşusu olan Yunanistan’ın gerek doğa, gerek tarih, gerekse eşi benzeri olmayan güzellikteki sahillerinden ötürü son birkaç yıldır Türk vatandaşların ülkeye rağbet ettiği gözlemlenmiştir. İki ülke arasındaki ziyaret sıklığı ülkeleri birbirine yakınlaştırırken, bir yandan da Türk vatandaşlarından talep edilen vize sorunu ciddi sıkıntılar içerdiğinden ötürü bu problemin aşılması hedefleniyor. Ülkeye yakınlığı ve görülesi muhteşem yerlere sahip oluşuyla cezp edici hal alan Yunanistan schengen vizesi ile ülkesine ziyaretçi kabul ederken, şimdilerde turizmin canlanması adına kapı vizesi ile Türk vatandaşlarına kolaylık sağlamaktadır. Yani Yunan adaları tatil ve kapıda vize işlemleri eskiye oranla şimdilerde gerekli evrakların düzenlenmesi kaydıyla daha kolaya indirgenmiş durumdadır.
Yunan adalarına gitmek için kapı vizesi nasıl alınır?
Ülkeler arasında yapılan düzenleme kapsamında 1 Nisan ile 30 Ekimde geçerli olmak kaydıyla Foça, Dikili, Marmaris, Bodrum, Ayvalık, Fethiye, Kuşadası, Çeşme ve Kaş’da bulunan seyahat acenteleri bu hususta yetki sahibi olmuştur. Yani  Meis, Kos, Rodos, Samos, Sakız ve Midilli Yunan adalarını ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarıyla beraber Türkiye’de oturum izni almış Ukrayna ve Rus vatandaşlara kapıda vize verilmesi konusunda yetkilendirilmişlerdir. Dolayısıyla ilgili acentelerden biriyle iletişime geçerek detayları öğrenebilir, seyahat biletinin temin edilmesiyle beraber Yunanistan Kapı Vizesi için gerekli evrakları da hazırlayıp, yine ilgili acenteye seyahatten en az 3 gün önce evraklar elden ya da kargo aracılığıyla teslim edilmelidir. Tüm bu işlemler gerçekleştiğinde kişiler yetkili acente aracılığıyla vizelerini ülke girişinde alabilmekte ve muhteşem bir tatilinin kapısını aralayabilmektedir. Yunan adalarına seyahat etmek isteyen bireylerin kapı vizesi alabilmeleri için aşağıdaki evrakları hazırlaması gereklidir.
Vizesiz Yunan Adaları Turu
Yunan adalarına gitmenin en güzel yanlarından biri de gemi turudur. Vizesiz gidebileceğiniz Yunan adalarının en popülerlerini gemiyle gezebilir, her adada belirli bir süre geçirebilirsiniz. Seyahatinizin her anında tatil yapmak istiyorsanız bu sizin için harika bir seçenek. Çünkü gemi, ziyaretçilerin güzel vakit geçirmesi adına birçok etkinliğe ev sahipliği yapar. Uygun fiyatlı vizesiz Yunan adaları turu seçeneklerini incelemek için bu adrese tıklayın.
Yunan Adaları Kapı Vizesi Evrakları
• Online vize başvuru formu
• Seyahat acentesinden alınmış gidiş-dönüş tarihli feribot bileti
• 2 adet son 6 ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf
• Pasaportun resimli sayfasının renkli fotokopisi
• Kimlik fotokopisi
• En az 2 sayfası boş ve 3 ay geçerliliği olan pasaport ( KKTC giriş ve çıkış damgasız)
• Acente ve vize harcı
• Otel rezervasyonu
Yunan adaları tatili için kapı vizesi alabilmek, bu evrakları hazırlamaktan geçmektedir. Evraklardan bir tanesi dahi eksik olursa kapı vizesi başvurunuz kabul görmez ve ülkeye giriş yapamazsınız. Dolayısıyla sizlere tavsiyemiz gerekli evrak hazırlığınızı tamamlayıp ve olası bir soruna karşın bir hafta öncesinde evraklarınızı ilgili acenteye telim etmeniz olacaktır. Bu sayede bir problem çıksa dahi yani eksik ya da ek bi evrak gereksiniminde evrakı hazırlamak için zaman kazanmış olursunuz. Bu hususları dikkate alarak yaptığınız hazırlık sonucunda, Yunan adalarında unutulmaz bir tatil geçirebilir, her anınızı resmederek yaşadıklarınızı ölümsüz kılabilirsiniz. Oldukça kolaylaşan yurtdışı seyahatlerini sizlerde değerlendirmeli ve farklı bir atmosferde hem fiziksel hem de beyin olarak kendinizi yenileyerek pozitif enerjiyle ülkenize dönmelisiniz.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.