izmirliyiz

İzmir Adaları

22.05.2019
İzmir Adaları

Yassıca Ada ( Alman Adası )

Yassıca ada ya da Alman adası konum itibariyle uzun adanın güney açıklarında Urla yarımadasının kuzeyinde kalmaktadır. Yassıca Ada İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı tesis ve düzenlemelerle İzmirliler’in gözde tatil yerlerinden biri haline gelmiştir. Yaz mevsimi boyunca İzdeniz’in tarifeli vapurları gerek Konak iskelesinden, gerekse Karşıyaka iskelesinden düzenli seferlerle Yassıca Adaya yolcu taşımaktadır. Yassıca ada da ziyaretçilerin yararlanabileceği kumsallar ve restorantlar yer alır.

Uzunada ( Köstence Adası )

Uzunada (Köstence Adası), İzmir Körfezi’nin giriş kısmında Foça kıyıları ve Karaburun yarımadası arasındaki ada Türkiye’nin Ege denizindeki 3., Türkiye genelinde ise 4. büyük adasıdır.

30 km.’yi bulan yüz ölçümü ve dağlık şekilleri ile körfezden yükselen uzun ada askeri bir adadır ve personel aileleri dışında sivillerin girilmesi yasaktır. Sadece askeri yerleşimi olan ada Uzunada Deniz Komutanlığı olarak alay seviyesinde bir askeri birliktir.

Karantina Adası

Urla’da kıyıya çok yakın konumda bulunan adaya kara yolu ile ulaşım mümkündür.

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.