izmirliyiz

Tire’de Noter Nerede?

17.07.2023
Tire’de Noter Nerede?

Noter Kimdir?

Çeşitli belge ve işlemlere geçerlik kazandırmak ve yasanın öngördüğü diğer görevleri yerine getirmekle yükümlü, belli nitelikleri ve kendine özgü bir hukuk statüsü olan kamu görevlisidir.

Tire ilçesinde 2 adet Noter vardır.

Tire’deki Noterlerin Adresleri Aşağıdaki Gibidir.

Noterlikdeki işiniz acil ise mutlaka Noterliğe gitmeden önce evraklarınıza imza edecek yetkilinin (Noter) Noterlikte olup olmadığını öğreniniz.

Notere gitmek için randevu gerekir mi?

NOTER E-RANDEVU/BAŞVURU SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

Vatandaşların noterlik işlemlerini yaptırırken sıra beklememesi ve daha kaliteli hizmet alabilmesi için kurulmuş bu sistemde ilgili işleme ait detay bilgileri tanımlayarak E-Randevu/​Başvuru Sistemi üzerinden istediği noterliği seçebilmektedir. Seçilen noterlik işlem ön hazırlıklarını yaparak randevu saatini size bildirecektir. Randevu saatinde seçmiş olduğunuz noterliğe giderek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bu sistemin kullanımı için vatandaşlar TNB E-Hizmetler üyeliği işlemini bir defaya mahsus noterliklerden yaptırabilir veya üye olmadan her seferinde kimlik bilgilerini girerek sistemi kullanabilirler. Ücretsiz olan üyelik​ işlemini en yakın noterlikten yaptırabilirsiniz.

Bu sistem 7/24 hizmet verecek şekilde yapılandırılmış olup, E-Başvuru sisteminden 3 şekilde başvuru yapabilirsiniz;

Noterlikte işlemi ıslak imza ile imzalayacak şekilde randevu almak,

Noterlikte işlemi elektronik imza ile imzalayacak şekilde randevu almak,

Noter huzuruna gelmeden işlem başvurusu yapmak.

Başvuru işlemi sonucunda sistem tarafından bir “Başvuru Numarası” üretilir ve başvuru sırasında belirttiğiniz e-posta adresine Başvuru Numaranız gönderilir. Bu yüzden yazdığınız e-posta adresinizin doğru ve sürekli kullandığınız bir adres olması önemlidir.

Tire’de Nerede Noter Var?

Tire 1. Noterliği

Telefonu : 0 232 512 12 05
Adresi : Yeni Mahallesi Atatürk Caddesi No:20 K:1 D:110 Tire

Tire 1. Noterliği Nerede?

 

Tire 2. Noterliği

Telefonu : 0 232 512 13 10
Adresi : Yeni Mahallesi Atatürk Caddesi No:4/6 Tire

Tire 2. Noterliği Nerede?


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.