izmirliyiz

İzmir’den Ne Hediye Alınır?

01.04.2021
İzmir’den Ne Hediye Alınır?

İzmir’e tatil amaçlı gelenler veya İzmir’den başka ildeki tanıdıklarına, akrabalarına ziyarete gidenler için İzmir’e özgü hediyelik olarak neler alabilecekleri konusunda öneriler vermek istedik.

Hediye tercihini İzmir’e özgü yiyeceklerden yana kullanmak isteyenler, yağsız tercih edilecek İzmir boyozu, Meşhur Hisarönü Şambalicisi’nden alınacak şambali tatlısı güzel birer seçim olabilir.

Bir diğer önerimiz ise, hediye tercihinizi, İzmir’de çok iyi bilinen Tariş markasının ürünlerinden seçmenizdir. Özellikle de İzmir Saat Kulesi, Alsancak ve Karşıyaka resimlerinin olduğu metal kutularda satışa sunulan Smyrna Ekstra Kuru İncir 1000 gr ya da  Smyrna Gold Organik Kuru İncir 1000 gr olarak geçen hediyelik kuru incirler tam anlamıyla bir İzmir hediyeliğidir.

İzmir’deki Tariş Mağazalarının Adresleri

İzmir’de Tariş Mağazası Nerede Var?

Küçük ama kalıcı bir hediye olsun istenirse Kemeraltı çarşısında pek çok yerde bulunabilecek İzmir magnetlerinden almayı tercih edebilirsiniz. Bu tip hediyelikleri satan dükkanlarda genellikle saat kulesi şeklinde biblolar da bulunabilmektedir.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Hanzade dedi ki:

    İzmir dışında yaşayan akrabalarıma giderken muhakkak izmir tulumu götürürüm. Onlara İzmir’den ne istersiniz? diye sorduğumda da cevap aynı oluyor zaten 🙂

  2. Nurcan dedi ki:

    Kendi seyahatlerimden yola çıkarak söyleyebilirim ki en çok istenen şey dondurulmuş boyoz. İzmir’in bu sembol yiyeceği kesinlikle şaşırtan ve mutlu eden bir sürpriz olacaktır 🙂

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.