izmirliyiz

İzmir’de Gezilecek Yerler

28.12.2018
İzmir’de Gezilecek Yerler

İzmir’de Gezilecek Yerler listemiz şöyle;

Saat Kulesi
İzmir’in simgesi olan saat kulesi konak meydanında bulunur. Özellikle şehir dışından gelenlerin hatıra fotoğrafı çektirmek için tercih ettikleri yerlerin başında gelir.

Kemeraltı
Tarihi bir çarşı olan Kemeraltı, her gün İzmir’in dört bin yanından alışveriş için gelen İzmirlilerin yanı sıra pek çok turisti de ağırlar. Mezarlıkbaşı’ndan Konak Meydanı’na kadar uzanan geniş alana yayılmış olan Kemeraltı Çarşısı, halen İzmir’in en bilinen ve işlek yerlerinden biri olma özelliğini korumaktadır.

Tarihi Asansör
Karataş semtinde bulunan Tarihi Asansör, İzmir’in simge tarihi yarpılarından biridir. Asansör günümüzde işlevini halen sürdürmektedir.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi
Kıbrıs Şehitleri Caddesi, eğlence mekanları, restoranlar ve mağazaların yoğun olarak bulunduğu, İzmir’in popüler caddelerinden biridir.

İzmir Doğal Yaşam Parkı
Çiğli ilçesinde Sasalı’da bulunan İzmir Doğal Yaşam Parkı, 425 bin metrekare alan üzerinde 138 türde 2600’den fazla hayvanı ve 250’den fazla bitki türünü bünyesinde barındırmaktadır.

Efes Antik Kenti
Selçuk İlçe sınırları içinde bulunan Antik Efes Kenti’nin yerli ve yabancı pek çok turistin ziyaret ettiği önemli tarihi ve kültürel yerlerden biridir.

Şirince
İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı bir köy olan Şirince, şarapları ile ünlüdür. Aynı zamanda İzmirlilerin haftasonu kahvaltısı için tercih ettikleri belli başlı yerlerden biridir.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Hanzade dedi ki:

    İzmir’de ağırladığım misafirlerim için olmazsa olmaz rotam Kızlarağası Hanı’dır. Tarihi bir çarşıda böylesine renkli bir alışveriş imkanı şimdiye kadar hepsini çok mutlu etmiştir. Çevresinde yer alan mekanlardaki lezzet alternatifleri ( döner, söğüş, kumpir, kokoreç, muhallebi, vs. ) ile hanın ortasındaki kahve-çay keyfi alanı da cabası.

  2. Erdem dedi ki:

    Şehir dışından gelen misafirlerimiz olduğunda, eğer denize kıyısı olan bir kentten değillerse vapurla Karşıyaka’ya götürürüm. Karşıyaka ve Bostanlı sahilinde vakit geçirmelerini sağlarım. Akşam yemeği için de tercihim Kordon ya da Sahilevleri olur.

  3. Mustafa dedi ki:

    Benim favorim pazar sabahı önce alsancak dostlar fırınında boyoz yumurta çay ile güzel bir kahvaltı ile başlamak. Ardından yürüyerek Kordon’a çıkmak ve deniz havası almak, biraz kordonda yürüdükten sonra vapur ile karşıyaka çarşıya gidilebilir.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.