izmirliyiz

İkinci dil hangisi olmalı?

17.06.2019
İkinci dil hangisi olmalı?

Yabancı dil öğrenmenin herkes için neredeyse bir zorunluluk olduğunu söylersek günümüz şartlarında muhtemelen kimse bunun aksini iddia etmeyecektir. Hatta azminiz, isteğiniz ve vaktiniz varsa ikinci bir dil öğrenmeye gayret etmeniz en iyisi olacaktır.

Birinci yabancı dil olarak çok büyük bir oranda tercih İngilizceden yana olmaktadır. Ancak öğrenilecek 2. yabancı dil hangisi olmalı? Sorusuna gelindiğinde verilen cevaplar çok farklı olabilmektedir.

Sizce ikinci bir yabancı dil öğrenmek isteyen kişi hangi dili tercih etmeli? bu konudaki fikir ve en önemlisi tecrübelerinizi alt kısımda bulunan “ziyaretçi yorumları” bölümüne yazarak paylaşabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nurcan dedi ki:

    Aslında herkes için genelde ikinci yabancı dil olarak akla gelen Fransızca ve Almanca olsa da bence ikinci seçenek dünyada en çok konuşulan dil olan İspanyolca olmalıdır. Yoğun olarak konuşulan bir dilin öğrenilmesi faydalı olacaktır. Ayrıca Çince veya Rusça gibi ülkemizin ticari anlamda yakın ilişki içerisinde bulunduğu ülkelerin dillerini de öğrenmek bizim için avantaj olabilir.

© 2001-2019, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.