izmirliyiz

Hepsiburada Entegrasyonu ile Mağazanızı Kolayca Açın

30.06.2022
Hepsiburada Entegrasyonu ile Mağazanızı Kolayca Açın

Hepsiburada Entegrasyonu ile Mağazanızı Kolayca Açın

E-ticaret gündeminde yer alan HepsiBurada entegrasyonu online satış sektörüne katılmak isteyen firmaların hem bilinirliği hem de satışları açısından son derece yararlı bir modüldür. Bulunduğumuz coğrafi konum itibariyle, e-ticaret verilerine göre satın alma davranışları göz önünde bulundurulduğunda; bu vb. online pazar yerlerinin alışveriş ihtiyacını büyük ölçüde karşıladığını söyleyebiliriz.

Diğer bir tanımla Hepsiburada geniş bir kitleyi arkasına alan, aktif kullanıcısı fazla olan ve çok tercih edilen bir platformdur. Hedef kitleler tarafınca dakikalar içinde binlerce kişi tarafından ziyaret alan bu platform, kullanıcıların deneyimini en üst seviyeye çıkartarak her geçen gün aktif kullanıcı sayısını artırmaktadır.

HepsiBurada Entegrasyonları nelerdir?

Hepsiburada entegrasyonu ürün verisinin otomatik olarak aktarıldığı bir sistemdir. API aracılığı ile ürünlerinizi toplu bir şekilde sisteme iletmemizi sağlar. Satıcı için her alanda kullanışlıdır. Zaman tasarrufunun yanında iyi miktarda kazanç getirisi elde etmek de mümkündür. Sisteme bir kez entegre edildikten sonra tüm veriler web service, API aracılığıyla otomatik olarak güncellenir. Gelelim entegrasyon türlerine…

1. Katalog Ürün Entegrasyonu

Bu model, API aracılığı ile seçtiğiniz ürünlerinizi toplu bir halde Hepsiburada sistemine aktarmanızı sağlar.

2. Listeleme Entegrasyonu

Listeleme entegrasyonu modelinde satıcının belirlediği kargo firması, kargolama süresi, fiyat, listinglerin stok değişikliği gibi veriler de işleme alınır. Bu verileri güncelleme, listing silme ve listing satışa açma/kapama işlerini kolaylıkla halledebilirsiniz.

3. Sipariş Entegrasyonu

Sipariş entegrasyonu satıcıya ait sipariş süreçlerinin yönetilmesine olanak tanır.

Örneğin;

Sipariş Webhook Modeli: Sipariş entegrasyonuna ait olan webhook modeli ile HepsiBurada’ya göndereceğiniz BaseURL’lere eventlerin iletilmesi olayıdır.

4. Talep Entegrasyonu

Bu entegrasyon modelinde müşterilerin talep/iade işlemi süreçlerinin entegrasyon ile halledilmesi sağlanmaktır.

5. Muhasebe Entegrasyonu

Bu yöntem sadece bilgi alma hedefli olduğundan test ortamı sağlanmamıştır. Bu nedenle canlı ortamda testler yapılabilir.

6. Mağaza Hesabı Entegrasyonu

Mağaza hesabı modeli, kendi şahsınıza ait carinizden kargo çıkış tarihi için kullanılacak olan teknik süreç yazısıdır. Eğer kendi carinizden çalışmak istediğiniz kargo şirketleri anlaşmalı kargolardan bir tanesi ise mağaza hesabı modeli değil diğer satıcı öder modelini kullanabilirsiniz.

Satıcı Öder Modeli:

Satıcı öder modelinde teknik ek seçenekler ve adımlar mevcut değildir.

7. Satıcıya Sor Entegrasyonu

Hepsiburada üzerinden müşterilerin, iş ortaklarına sormuş olduğu sorular, satıcıya sor entegrasyon modeliyle yönetilebilir. Bu sayede ortaya çıkan kriz sorunları da kolay bir şekilde ortadan kaldırılabilir.

HepsiBurada’nın mevcut entegrasyonları ve genel tanımları bu şekildedir. Yoğun ziyaretçi trafiği sayesinde sitenizdeki tüm ürünleri bu pazar yerinde kullanıcılarla buluşturabilirsiniz. Kendi hedef kitlenizi kazanarak bu kitleyi kendi online satış sitenize yönlendirebilirsiniz.

Hemen şimdi HepsiBurada’da satış yapmak için Kobisi desteğinden yararlanabilirsiniz. Alanlarında uzman yazılım ekibine sahip e-ticaret platformunun, özel teknolojilerle geliştirdiği uygun ve işlevsel Kobisi paketlerini inceleyerek ihtiyacınız olan en güvenilir ve en kaliteli hizmetlere ulaşabilirsiniz.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.