izmirliyiz

Gebelik Dönemi

16.01.2017
Gebelik Dönemi

Birçok anne adayı için gebelik önemli bir dönemdir. Gebelik süresince birçok hususa özel dikkat gösterilmeli ve birçok konuda bilinçlenme sağlanmalıdır. Yapılacak gebelik testi ile hamile olduğunun kesinleşmesinden sonra anne adayı, başta fiziksel ve ruhsal olmak üzere birtakım değişikliklerden etkilenmektedir. Bu duruma uyum sağlaması içinde bir takım yardımlar alması önemlidir. Tütün ve ürünlerinin gebelik döneminde kullanılmaması gerekir. Ayrıca alkollü ve kafein içerikli içeceklerinde kullanımı bitirilmelidir.

Psikolojik etkilerden korunması içinde anne adayının stres ve sıkıntıdan oldukça uzak durulması tavsiye edilmektedir. Ani duygusal değişimlere neden olabilecek olumsuz durumlardan kaçınılmalıdır. Gebeliksırasında hasta olunmaması da önemlidir. Protein, Folik asit, vitamin alımı gereklidir. Mide bulantısı ve baş dönmesinin yanı sıra aşerme gibi durumlar da birçok anne adayından olabilmektedir. Bu durumda hiç beklenmeyen besinlerin istenmesi söz konusu olmaktadır.

Dikkatli olunması durumunda çok daha kolay ve rahat bir gebelik dönemi geçirilmesi hem anne adayı hem de bebek açısından sağlıklı olacaktır. http://www.gebe.com/  linki ile gebelik öncesi, sonrası ve dönemi hakkında çok daha geniş bilgi alımı sağlanabilmektedir. Anne adaylarının bilinçli olması süreçte büyük bir avantajın sağlanmasını sağlamaktadır.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.