izmirliyiz

İzmir Karşıyaka Dinazor Parkı

03.11.2022
İzmir Karşıyaka Dinazor Parkı

İzmir Karşıyaka Evrensel Çocuk Merkezi

Yalı Mahallesi’nde 7 bin 200 metrekare arazi üzerinde inşa edilen Evrensel Çocuk Merkezi; çocukların yaşayarak ve eğlenerek, ‘anlamlı’ öğrenme imkanı bulacağı bir proje olarak tasarlandı.

Çocuk Merkezi’nde paleontoloji adasında 15 adet dinozor replikası ve fosil kazı alanı, biyolojik gölet, sinevizyon salonu, küçültülmüş inşaat makineleri ve eğitim alanları barındırmaktadır.

Yardımseverlik, dostluk, doğruluk, sorumluluk, sevgi, saygı ve hoşgörü gibi evrensel değerlerin anlatıldığı sergi alanlarının da mevcut olduğu merkezimizde ayrıca okul gruplarının yararlanacağı piknik alanı, etkinlik, tiyatro ve gösteriler için bir sahne, hediyelik eşya dükkanı ve Dino Kafe yer almaktadır.

Merkezimizin kadrosuna; disiplinler arası eğitimin sağlanabilmesi amacıyla, paleontologlar, biyologlar, fizik öğretmenleri, tiyatro-drama öğretmenleri gibi birçok alandan eğitmenler yer almaktadır.

Evrensel Çocuk Merkezi Çalışma Saatleri :
Açılış – Kapanış
Pazartesi 08:00-18:00
Salı 08:00-18:00
Çarşamba 08:00-18:00
Perşembe 08:00-18:00
Cuma 08:00-18:00
Cumartesi 09:00-19:00
Pazar 09:00-19:00

Adresi : Yalı Ahmet Kemal Baysak Bulvarı No:1 Karşıyaka/İzmir
Telefonu : 0 232 324 63 43

İzmir Karşıyaka Dinazor Parkına Nasıl Gidilir?

Tramvay ile
Ataşehir – Alaybey tramvay hattı üzerinde “Bilim Merkezi” durağında inerek Evrensel Çocuk Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

İZBAN ile
İZBAN “Mavişehir” durağında inerek, 15 dakikalık bir yürüyüşün ardından Evrensel Çocuk Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Metro ile
Metro hattında Halkapınar yada Hilal durağından İZBAN’a aktarma yaptıktan sonra, “Mavişehir” durağında inerek 15 dakikalık bir yürüyüşün ardından Evrensel Çocuk Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Özel Araç ile
Çevre Yolundan Mavişehir İstikametini takip ederek Evrensel Çocuk Merkezi’ne ulaşabilirsiniz. Altınyol – Anadolu Caddesi üzerinden Mavişehir yönlendirme tabelalarını takip ederek Evrensel Çocuk Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.

Karşıyaka Evrensel Çocuk Merkezi Konumu :


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.