izmirliyiz

Clean Room

15.12.2017
Clean Room

Hassas ürünlerin üretildiği veya hizmetlerin sunulduğu sektörlerde clean room kullanmak yasal olarak zorunlu tutulmuştur. Aksi takdirde insanlar başta olmak üzere tüm canlıların hayatları tehlikeye girebilir ve bu durumda ciddi zararlara neden olabilir. Peki bu clean room olarak adlandırılan temiz oda ne anlama gelmektedir. İşte sizlere yazımızda bu konu hakkında kısa ve net bilgiler sunduk.

Clean Room Özellikleri

Bir clean room’da bulunması gereken özellikler oldukça fazladır. Bu kapsamda toz parçacıklarının yasal standartların altında olması basınç ve nemin belirlenen değerlerin altında olması aynı zamanda odadaki eşyaların üzerindeki tozların da belirlenen miktarları aşmaması gerekir.

Tüm bunları kontrol edebilmek için özel hava kompresörleri kullanılmakta ve hava filtrelerden geçirilerek ortama verilmekte ve ardından da dışarıya kanalize edilmektedir.

İşte sizler de işinizin doğası gereği clean room kullanmanız gerekiyorsa bu işi profesyonel olarak yapan firmamızdan destek alınız. Böylelikle büyük sorunların önüne geçmeniz mümkün olacaktır. Bu kapsamda www.vona-int.com/tr adresimize girerek hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. Böylelikle en doğru adımı atmış olacaksınız.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.