izmirliyiz

Safir Pırlanta Yüzük

24.06.2022
Safir Pırlanta Yüzük

Safir Pırlanta Yüzük

Safir en popüler değerli taşlar arasında yer alır. Safir takılar binlerce yıldır sevgiyi ve bağlılığı ifade etmek için kullanılmıştır. Safirler, dünyadaki en sert doğal minerallerdendir. Bu safiri mücevheratta kullanım için ideal kılar. Ayrıca son derece nadirdirler. Bu da onları diğer değerli taşlardan daha değerli kılmaktadır. Safir pırlanta yüzük modelleri de her zaman gözde tasarımlar arasında yer almıştır.

Safirler, yerkabuğunun derinliklerinde aşırı basınç altında milyonlarca yılda oluşur. Onları yerden çıkarmanın tek yolu madencilik veya sondajdır. Böylece takı dünyasına sihirli bir taş dahil olmuş olur. Pırlantaların en yaygın kullanım alanı alyans ve nişan yüzükleridir. Bu yüzükler genellikle büyük bir taş oluşturmak için bir araya getirilmiş birkaç küçük pırlantadan oluşmaktadır. Safir pırlanta yüzük modelleri de en popüler takılar arasında yer alır.

Safir yüzüklerde, kullanılan pırlantaların sayısı, boyutlarına ve rengine göre farklı tasarımsal özellikler karşımıza çıkar. Bazen bir nişan yüzüğü sadece bir pırlantaya sahip olabilirken, bazen de birçok küçük pırlantanın bir büyük taşta bir araya gelmesiyle safir yüzükler tasarlanmaktadır. https://www.emajewellery.com.tr/safir-pirlanta-yuzukİnternet sayfasında bu ürünleri hemen inceleyebilirsiniz.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.