izmirliyiz

Kurşun Kalem Kullanım Alanları

09.12.2021
Kurşun Kalem Kullanım Alanları

Kullanım alanı çeşitliliği bakımından en çok tercih edilen kalem türü kurşun kalem materyalleridir. Dış yüzeyinin ahşap oluşu kullanım rahatlığı sunar. Özellikle yeni yazmayı öğrenen çocuklar kolaylıkla kullanabilir. Özellikle okul hayatının ilk yıllarında kullanılan kurşun kalemler silinebilir özelliği ile tercih edilir. Farklı şekil ve yumuşaklık derecesine sahiptir. Teknik çizim, güzel yazı, resim ve birçok farklı kullanım alanına sahiptir. Sertlik oranlarına göre derecelendirilen kurşun kalemler, tek veya toplu paketlerde satışa sunulur.

Her Amaca Uygun Kurşun Kalem Tasarımları

Kullanım alanına göre farklı tasarım ve sertlik derecesinde üretilen kurşun kalem çeşitleri farklı uç kalınlıklarına sahiptir. Kurşun kalem uçları 8B ile 9H arasında yer alan derecelerde yumuşaklığa sahiptir. Uç kalınlıkları ise 0,3 mm ile 3 mm arasında değişiklik gösterir. Resim ve teknik çizimlerde yumuşak derecelerde olan kurşun kalemler tercih edilir. Çizimlerde kullanılan  bu kurşun kalemler çizim kolaylığı sağlar. Birbirinden farklı tasarım ve özellikte olan kurşun kalem çeşitlerini  https://www.guvensanat.com/kursun-kalem sitemizi ziyaret ederek satın alabilirsiniz.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.