izmirliyiz

Baby Shower Partisine Ne Hediye Alınır?

Baby Shower Partisine Ne Hediye Alınır?

Baby shower partisi, doğuma kısa bir süre önce ve genellikle yakın arkadaşlar tarafından anne adayına maddi manevi destek olmak için gerçekleştirilen sosyal bir organizasyondur. Bir kural olmasa da genellikle sadece bayanların katılımıyla yapılır ve genellikle en yakın arkadaş ya da kız kardeş tarafından organize edilir. Doğum yapmasına kısa süre kalan anne adayının, sevdiği arkadaşları ile bir araya gelip stresini bir nebze atması için güzel bir vesile sağlar. Aynı zamanda katılanlar yeni doğum yaptığında ihtiyacı olabileceğini düşündükleri hediyelerini de bu sayede verme imkanı bulurlar.

Baby Shower Partisine Giderken Ne Hediye Alınabilir? İşte önerilerimiz;

Öncelikle partiyi organize eden kim ya da kimler ise bir hediye listesinin olup olmadığı sorulmalıdır. Bebeğin ihtiyaçları için oluşturulmuş bir liste varsa bu hediye seçmenizi oldukça kolaylaştırabilir.

Bebek Kıyafetleri

Bebek için en klasik hediyelerden biri ilk akla geleni kıyafettir. Yeni doğacak bebek için genellikle halk arasında “hastane çıkışı” olarak adlandırılan yeni doğan bebek kıyafetleri set olarak satılmaktadır. Bu tip bir set alınabilir. Ancak pek çok kişinin aynı düşüncede olduğu ve bebeğin hızla büyüyeceği düşünülürse yeni doğan bebek kıyafetleri yerine 3-6ay gibi giyebileceği bedende kıyafetler tercih edilebilir.

Bebek Oyuncakları

Yeni doğan bebek zamanının neredeyse tümünü beslenerek ve uyuyarak geçirdiğinden hemen hemen ilk 3 ay oyuncaklara pek ilgi göstermez. Bu sebeple “bebek çıngırakları” çıkardıkları ilgi seslerle onların ilgisini korkutmadan çekebilir. Aynı zamanda tutabilecek kadar büyüdüğünde, bebek kendi de bu çıngırakları sallayarak eğlenebilir. Bebeği harekete teşvik etme konusunda da bebek çıngırakları güzel bir oyuncak seçimidir. Minik bebekler için tercih edilebilecek bir diğer güzel oyuncak da oyun halısıdır.

Biberon

Zaten sindirim güçlüğü çeken minik bebeğin bir de süt ya da mama içerken hava yutarak daha fazla rahatsızlık yaşamasını engellemek için kaliteli bir ya da birkaç biberon hediye olarak tercih edilebilir.

Bebek Banyo Malzemeleri

Bebeği ilk bir yılında rahat bir şekilde yıkamak için banyo giderli bebek küveti, bebek banyo file minderi, sepetli küvet ayağı, maşrapa, kova, bebek banyo duş başlığı güzel bir hediye olabilir. Bu ürünler bazen mağazalarda set olarak da satılabilmektedir.

Bebek Bezi

Bebeğin en hızlı şekilde kullanıp tüketebileceği birkaç şeyden biri şüphesiz ki bebek bezidir. İyi bir markanın yeni doğan için olan bebek bezleri alınıp güzelce paketlenerek hediye edilebilir.

Bebek Hediye Aranjmanı

Bebek için, küçük küçük işe yarar pek çok şey bir arada olsun derseniz, bebek hediye aranjmanı hazırlayıp hediye edebilirsiniz. Yeterli büyüklükte güzel bir sepet içine bebek şampuanı, biberon, emzik, emzik askısı, banyo oyuncağı gibi ürünleri yerleştirip tercihen tül ile sarıp, kurdele ile bağlayarak güzel bir paketleme ve sunum yapabilirsiniz. Üzerine bir kart iliştirip iyi dileklerinizi kelimelere dökmeyi de ihmal etmeyin.

Hediye Çeki

Ne hediye alacağınız konusunda kararsız iseniz, yaygın mağaza ağına sahip, herkesçe bilinen bir bebek mağazasından bütçenize göre hediye çeki alabilirsiniz. Bu sayede anne, bebeğinin ihtiyacına uygun alışverişi, hediye çeki sayesinde istediği zaman yapabilir.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.