izmirliyiz

İzmir’de İş İmkanları ve Sektörel Tespitler

06.08.2018
İzmir’de İş İmkanları ve Sektörel Tespitler

İzmir, Türkiye’nin nüfus, sanayi ve ekonomi alanında en büyük şehirlerinden biridir ve dolayısıyla iş imkanı açısından da seçenekler geniştir. İzmir’de yaşayan veya bu ilde yaşamak üzere plan yapan kişiler öncelikli olarak iş imkanlarını araştırmakta, iş konusunda ve maaşlarda bir netlik sağlamak üzere güncel bilgiye ulaşmayı amaçlamaktadır.

İzmir merkez ve büyük ilçelerinde aklınıza gelen tüm sektörlerde iş sahası bulunmaktadır. Burada niteliklerinize uygun açık bir pozisyon mutlaka bulunacaktır. Açık pozisyonları araştırdığınız sektörler için istihdam lisansı bulunan iş ilanı siteleri üzerinden güncel ilanları değerlendirebilir, niteliklerinize uygun işler için başvurularınızı gönderebilirsiniz. İzmir ilinde en yaygın istihdam sağlayan sektörler ise, tarım, turizm ve de denizcilik olarak öne çıkıyor. Bu sektörlere yönelik eğitiminiz ve tecrübeniz mevcutsa daha rahat iş bulabilir ve daha fazla işletmeye başvuru gönderme şansına sahip olabilirsiniz.

İzmir’de çalışmayı düşünen üniversite mezunu gençler, köklü ve prestijli yerel şirketlere CV göndererek şanslarını deneyebilirler. Çalışanlar için yerli pek çok işletme sigorta, ulaşım ve diğer sosyal imkanları genel itibariyle eksiksiz sağlıyor. Ev kiraları ise çalışacağınız ve oturmak istediğiniz muhite göre ortalama 750 TL’den başlayıp, 2.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. İzmir’de ortalama bir pozisyon için alacağınız maaş asgari ücretin biraz üzerinde olabilmektedir. Diğer büyük şehirlere kıyasla, refah seviyesi yüksek, sosyal etkinlik olarak zengin ve kültürüyle uzun yıllar yaşama isteği uyandıracak bir şehirdir. Tüm bunların yanında İzmir’de çalışıp yaşamanız için sayılabilecek pek çok olumlu kriter mevcut.

Tam zamanlı işlere alternatif olarak evde veya sahada yürütebileceğiniz iş modelleri de mevcuttur. İzmir’de ek iş yapmak isteyen okuyucularımız da ilgili başlıktan kapsamlı bilgiye ulaşabilir, yine niteliklerine uygun bir ek gelir modeliyle mevcut bütçelerine katkı sağlamak üzere girişimde bulunabilirler. Konuyla ilgili yorum, görüş ve önerilerinizi, varsa tecrübelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.