izmirliyiz

Çizim Kalemleri İle Harikalar Yaratabilirsiniz

17.08.2018
Çizim Kalemleri İle Harikalar Yaratabilirsiniz

Çizim kalemleri bugün birden fazla kesimin kullandığı malzemelerdir. Resim sanatçılarından mimarlara hatta marangozlara kadar pek çok kesim çizim kalemlerinden faydalanmaktadır. Çizim kalemlerini klasik kalemlerden ayıran şey özellikle kalınlığıdır. Bu yüzden çizim kalemleri arasında yapılan bir sınıflama vardır. Bu sınıflamada kalemler H grubu ve B grubu olarak ayrılır. H grubu kalemler B grubu kalemlere göre daha incedir. Bunun yanında H grubu ve B grubundaki kalemler ayrıca numaralandırılır. Bu numaralandırmaya göre örneğin 24’lük bir çizim kalemi setinde en kalın olan kalem 9B’dir. B grubunda numara azaldıkça kalınlık da azalmaktadır. Setin en ince kalemi ise 9H’dır. H grubunda numara küçüldükçe kalınlık artmaktadır.

Çizim Kalemleri Nereden Satın Alınabilir?

Bir ressamın karakalem eseri düşünüldüğünde örneğin B grubundaki tek numara fark bile esere derinlik katmaktadır. Bu nedenle çizim kalemleri karakalem sanatçıları için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bunun yanında mimarların da örneğin detaylar için çok ince kalemlere ihtiyaçları vardır. Dolayısıyla mimarların da hayatında çizim kalemleri oldukça önemlidir.

Çizim kalemlerinde marka ve çeşit skalası geniştir. Bunların hepsini bir arada görmek herhangi bir kırtasiyede mümkün değildir. Oysa https://www.hobi24.com/ adresinde 7/24 çok fazla ürünü bir arada görebilir ve seçiminizi yaptıktan sonra çizim kalemlerinizi kolayca bu siteden edinebilirsiniz.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.