izmirliyiz

Çatı katı mı? Zemin kat mı? tercih etmeli

03.07.2019
Çatı katı mı? Zemin kat mı? tercih etmeli

Ev satın almak ya da kiralamak için bazen maddi imkanlarınız ya da seçenekleriniz sınırlı olur. Arasında seçim yapmanız gerekirse çatı katını mı yoksa zemin katı mı tercih etmeli? ikileminde kalmanız çok olasıdır.

Hem çatı kat dairenin hem de zemin kat dairenin, apartmandaki ara kat dairelere göre bazı dezavantajları bulunur.

Çatı katlarının genel sorunları: En belli başlısı çatının akıtmasıdır. İzolasyonu olmayan yada iyi yapılmamış, özellikle açık çatılı binalarda akma sorununa sıkça rastlanır. Yine hemen hemen aynı nedenlerle ısıtma ve soğutma giderleri apartmandaki diğer dairelere göre genellikle fazla olur. Eğer apartmanda asansör bulunmuyorsa çatı daireye inip çıkmak oldukça meşakkatli olabilir.

Zemin katların genel sorunları: Açık bırakılan, panjur, pencere gibi yerlerden eve kedi, fare, börtü, böcek gibi şeyler kolayca girebilir. Konumu nedeniyle güvenlik için camların önüne demir doğrama yaptırma gereksinimi olur. Apartmandaki gider borularında yaşanabilecek tıkanma sorunlarında zemin katlarda taşma problemleri yaşanabilmektedir. Bir diğer olumsuzluk ise büyük araçların evin önünü tamamen kapatacak şekilde park edilmesidir.

İkisi arasında seçim yapmanız gerekirse siz hangisini tercih edersiniz: Çatı katı mı? Zemin kat mı? Nedenleri ile birlikte aşağıdaki “ziyaretçi yorumları” bölümüne yazarak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.