izmirliyiz

Bcaa Nedir?

01.03.2022
Bcaa Nedir?

Bcaa Nedir?

Genel kapsamda Bcaa olarak bilinen bir amino asit takviyesidir. Valin, izolösin ve lösinden oluşan bir besin takviyesidir ve yağsız vücut kitlesini ve performansını artırmak isteyen sporcular tarafından yaygın olarak kullanılır.

Bcaa’lar; kas yorgunluğunu azaltır, toparlanmayı hızlandırır ve egzersiz sırasında kaslardan amino asit kaybını önler. Bu, vücudun proteini daha iyi emmesini sağlar.

Vücudunuzda yeterli valin, izolösin veya lösin yoksa kas kaybı meydana gelir. Diğer amino asitlerin aksine, Bcaa’lar karaciğerde değil kasta metabolize edilir.

Bcaa’ların Vücuttaki Fonksiyonları Nelerdir?

Bcaa’lar, diğer amino asitleri sentezlemek için nitrojeni kaslara taşımaya hizmet eder. Aynı zamanda kan şekerini yükseltir ve insülin hormonunu uyararak kasların enerji için kullanmasını sağlar.

İnsülin üretimi ile kaslar tarafından daha fazla amino asit emilir. Ayrıca, bcaa, protein yıkımını önleyerek kas yıkımını önledikleri için mükemmel anti-katabolik etkilere sahiptir.

Düşük kalorili bir diyet sırasında protein sentezi azaldığından bcaa takviyesi alınması önerilir.

Bodymax Bcaaplus Bcaa

Genel kapsamda bcaa, ancak klasik ve vazgeçilmez bir uygulama olarak spor öncesi ve sonrası kullanılması tavsiye edilir.

İleri düzeyde spor yapanların antrenman günleri dışında 1 ölçek kullanmaları önerilmektedir. Daha fazla bilgi almak için https://www.protein34.com/en-iyi-bcaa adresini ziyaret edebilirsiniz.

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.