izmirliyiz

Balık Yağı Kullanmanız İçin 10 Sebep

10.08.2021
Balık Yağı Kullanmanız İçin 10 Sebep

Balık Yağı Kullanmanız İçin 10 Sebep

Sağlıklı ve dengeli beslenmenin önüne geçen bazı rutin alışkanlıklara sahip olabilirsiniz. Özellikle yaşam tarzınız beslenme şekliniz üzerinde etkin rol oynar. Son yıllarda artan gıda takviyesi ve yardımcı ürünler sayesinde ideal beslenme şekline yaklaşmak mümkündür. Balık yağları da bu amaçla en sık kullanılan takviyelerden biridir.

Birçok insan mevsim şartları ve yaşadığı bölge nedeniyle ideal balık tüketim miktarına ulaşamayabilir. Özellikle bazı bölgeler denizden uzak olduğu için balığa ulaşmakta zorlanabilir. Aynı zamanda balığı yemek olarak tüketmek istemeyenler de söz konusudur. Bu durumda birçok insan hekimler tarafından onaylanan balık yağları ile ihtiyacı olan desteğe ulaşır.  İşte balık yağı kullanmak için 10 sebep…

  1. Kalp ve Damar Hastalıklarına Karşı Korur

Genel olarak balık yağı yüksek omega 3 desteği ile kolesterolün dengelenmesini sağlar. Bu özelliği sayesinde aynı zamanda kalp krizi ve felç gibi risklerin önüne geçer.

  1. Bilişsel Fonksiyonları Destekler

Yaş ilerledikçe insan beyni eski fonksiyonlarını yerine getiremeyebilir. Özellikle Alzheimer rahatsızlığı bu süreçte tetiklenebilir. Düzenli balık yağı tüketimi sayesinde genel bilişsel sağlığınızı ve hafızanızı koruma altına alabilirsiniz.

  1. Kemik Sağlığını Korur

Yaşlanma ile birlikte kalsiyum ve D vitamini yetersizliği ortaya çıkabilir.  Buna bağlı olarak kolajen üretiminin azalması kemik kaybına neden olmaktadır. Yeterli vitamin ve mineral desteğine ulaşmak için balık yağı takviyesi etkili bir alternatif olabilir.

  1. Karaciğer Yağlanmasına Karşı Etkilidir

Balık yağı sayesinde sağlıksız beslenme nedeniyle gelişen karaciğer yağlanmalarının önüne geçebilirsiniz. Zengin içeriği ile karaciğer yağlanmalarını önlemede etkilidir.

  1. Ruhsal Hastalıklara Karşı korur

Beyin yapısı içerisinde yer alan yağların önemli bir kısmını omega 3 yağ asitleri oluşturur. Bu nedenle sağlıklı bir psikoloji için düzenli omega 3 desteği gerekir.

  1. Göz Sağlığına Katkıda Bulunur

Balık tüketimi ile göz sağlığı arasında bir ilişkili olduğunu duymuşsunuzdur. Düzenli balık tüketerek göz sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz.

  1. Enflamasyonu Azaltır

Bağışıklık sisteminiz güçsüz düştüğünde kolayca hastalanabilirsiniz. Omega 3 bakımından zengin olan balık yağı bağışıklık sisteminizi destekleyecektir.

  1. Çocuklarda Gelişimi Destekler

Çocukların genel gelişimi ve zihinsel gelişimi için balık yağı takviyesi önemlidir. Bu nedenle çocukların gelişim döneminde balık yağı takviyesi alabilirsiniz.

  1. Hastalıklara Karşı Koruma Sağlar

Genel vücut sağlığının korunması açısından balık yağı etkili bir besin kaynağıdır.

  1. Vücut Direncini Artırır

Bazı dönemlerde vücut direnciniz normalden düşük olabilir. Bu nedenle düzenli olarak takviyeye ihtiyaç duyabilirsiniz. omega 3 bakımından zengin olan balık yağı ile bu desteğe ulaşabilirsiniz.  Merak ettiğiniz tüm detaylara ve daha fazla takviyeye https://www.orzax.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.