izmirliyiz

Firma Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalı?

11.03.2020
Firma Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalı?

Firmaların reklamını çeşitli mecralarda yapmak ve potansiyel müşterilere şirketi tanıtmak için kullanılan metinler olarak tanımlayabileceğimiz firma tanıtım yazılarının nasıl olması gerektiği konusundaki önemli noktaları ve ipuçlarını sizin için derledik…

Firma tanıtım yazısı, mümkün olan en az sayıda kelime kullanılarak hazırlanmalı ve firmayı daha önce hiç duymamış birine bile onu mümkün olan en iyi şekilde anlatabilmelidir.

Çok kısa ya da çok uzun olmamalıdır. Bir kaç cümlelik bir firma tanıtım yazısı yetersiz kalabileceği gibi bir kaç sayfalık yazı da gereksiz uzun olabilecektir.

Firmanın kuruluş yılı ve yeri, faaliyet alanı, genel başlıklar halinde ürün ve hizmetleri, kullandığı teknolojiler/iş yapma prensipleri, varsa sahip olduğu kalite belgeleri, yine varsa almış olduğu ödüllere de tanıtım yazısında yer verilebilir.

Firma tanıtım yazısı aslında reklam amaçlı olsa da şirketi sürekli olarak öven, biz en iyiyiz, bir numarayız, sektörün öncüsüyüz gibi ifadeleri herhangi bir rakamsal veriye, somut ölçümlere ve belgelere dayandırmadan kullanmak okuyan kişiler üzerinde olumsuz etki yaratabilecektir. Firma tanıtım yazısı hazırlanırken buna özellikle dikkat edilerek elle tutulur, belgelenmiş verilere dayanmayan ifadeler kullanmaktan kaçınılmalıdır.

Firma tanıtım yazısında samimi ancak mesafeli bir dil kullanılmalıdır. Yani, firmanın iş ciddiyeti yazıya yansımalı ancak bu samimi bir üslupla anlatılmalıdır.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.