izmirliyiz

Yerden Isıtma Kolektörü: Verimli Isı Dağıtımının Anahtarı

25.09.2023
Yerden Isıtma Kolektörü: Verimli Isı Dağıtımının Anahtarı

Rehau, yerden ısıtma kolektörü ile modern ısıtma sistemlerine yeni bir boyut kazandırıyor. Sektör lideri Rehau, kaliteli ürünleri ve yenilikçi yaklaşımı ile ısıtma ihtiyaçlarınıza çözüm sunuyor. Bu yazıda, yerden ısıtma kolektörü’nün önemini ve faydalarını ele alacak ve neden Rehau’nun tercih edilmesi gerektiğini açıklayacağız.

Yerden Isıtma Kolektörü Nedir?

yerden ısıtma kolektörü ısıtma sisteminin kalbidir. Isıtılmış suyu sistemde dolaştırarak her odaya homojen bir şekilde ulaştırır. Rehau’nun yenilikçi tasarımı ve kaliteli üretimi ile Yerden Isıtma Kolektörü, yüksek performans ve verimlilik sağlar.

Hakenerjinin Rehberliği ve Destek Hizmetleri

Danışmanlık ve Tasarım: Isıtma ihtiyaçlarınıza uygun çözümü belirlemek için uzmanlarımız size yardımcı olur. Evinize uygun projelendirmeyi ücretsiz yapıyoruz. İsterseniz mail isterseniz whatsapp dan bize ulaşarak proje hizmetimizden faydalanabilirsiniz

Ürün Seçimi: Rehau, farklı özelliklere sahip Yerden Isıtma Kolektörü seçenekleri sunar, böylece ihtiyaçlarınıza en uygun olanını seçebilirsiniz. Mühendislerimiz projeniz için ve oda sayısına uygun kollektör seçimi yapacaktır.

Montaj ve Kurulum: Deneyimli ekiplerimiz, Yerden Isıtma Kolektörü’nün doğru ve verimli bir şekilde kurulumunu gerçekleştirir.

Bakım ve Destek: Var olan sistemlerinizin bakımı ve sorun giderme konusunda destek sunuyoruz.

Rehau marka yerden ısıtma kollektörlerini seçerek evinize yaptıracak olduğunuz yerden ısıtma sisteminin ömrünü uzatmış oluyorsunuz.

Yerden ısıtma kollektörü Daha konforlu ve ekonomik bir ısınma elde edebilmek açısından tercih edilen yerden ısıtma sistemleri içerisinde kollektör önemli bir parça olarak ısının dağıtımında görev almaktadır. Tesisat dahilinde mutlaka yer alması gereken yerden ısıtma kollektörü hacimsel olarak belirli bir debiyle tesisata giriş yapacak sıcak suyun dağıtılmasını ve doğru ayarların yapılmasını sağlar. Bu nedenle mutlak olarak tesisat içerisinde yer alması gerekir. 17’li yerden ısıtma kollektörü ve 16’lı yerden ısıtma kollektörü aslında aynı kollektördür , tek farkı sistemde kullanılan boru çapları farklı oluşundan ötürü 17’lik bağlantı rekoru ve 16’lık bağlantı rekorları ile  çeşitlendirilmektedir.

Yerden Isıtma Kollektörü Nasıl Çalışır?

Sistematik bir mantığa sahip olan kollektör, yassı yalıtımlı bir bağlantı noktası olmak ile birlikte bir çeşit boru seti oluşturmaktadır. Bilindiği üzere kombi veya katı yakıtlı kazan üzerinden sulu yerden ısıtma sistemleri üzerine sıcak su gönderilir. Yerden ısıtma sistemi kapsamında da zeminde döşenmiş sulu ısıtma boruları yer almaktadır. Normal koşullarda kazan üzerinden çıkan sıcak su borusuyla tesisat üzerindeki ısıtma boruları arasında debi ve ölçü açısından farklılıklar bulunur.

Tesisat ana borusu ile ısıtma boruları arasındaki boyut farklılıkları yüksek olduğu için tesisattan yüksek basınç ile gelen sıcak suyun ideal basınca ulaşması açısından debi ayarlı yerden ısıtma kollektörü kullanımı gerekmektedir . Debi ayarlı kollektör ana hattan gelen sıcak suyun mahaldeki alanlara orantılı şekilde dağıtımını yapmak için reglaj yani basınç ayarı sağlar. Kollektör bir düzene sahip olmak ile birlikte üzerinde, tek hat üzerinden gelen ve çıkan suyun daha düşük debi ile daha yakın alanlara ulaşmasını sağlayan bir çalışma sistemi ile kullanılır.

yerden ısıtma kollektörü hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.hakenerji.com.tr/icerik/5691/yerden-isitma-kollektoru-yerden-isitma-kollektoru-fiyatlari-hakenerji sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Şehremini Mahallesi Günaydın Sokak No:34 Fatih / İstanbul mağazamızı ziyaret edebilir, 0507 261 00 00 , 0212 812 61 94 , 0216 999 44 94 telefonla bilgi alabilirsiniz.

 


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.