izmirliyiz

SEO çalışmaları için doğru yeri nasıl seçebilirim?

07.03.2017
SEO çalışmaları için doğru yeri nasıl seçebilirim?

SEO çalışmaları için bir Kurumsal SEO Danışmanı bulmadan önce şu dört şeye dikkat etmenizi öneririm:

1. SEO çalışmaları için kişiye ya da firmaya güven: SEO Danışmanı olduğunu söyleyen kişi veya firmayla gerek telefon, gerek mail, gerekse de ofis ziyaretiyle tanımalısınız. Size sunacağı, referansları veya örnek olay yoksa bu kişilerden uzak durmanızı öneririm.

2. Tavsiyeleri dikkate almalısınız. Referanslar sayesinde ileişime geçeceğiniz firmaya güveniyorsanız, bu sizin için harika bir işarettir.

3. Soru ve sorunlarınız hakkında net olun. Öncelikle ihtiyacınızı belirleyin ve SEO nedir sorusunu karşınızdakine sorun, sonrasında ise sizin ihtiyaçlarınıza karşınızdaki kişinin nasıl cevap vereceğini bekleyin. Eğer kafanızda herhangi bir soru kalmıyorsa, doğru yerdesiniz.

4. Fiyat ve sözleşme yapısı. Birçok SEO firması aydan aya ve belirli bir süreye sahip olan bir sözleşme yapısına sahiptir. SEO çalışmaları genellikle ön ödemeli çalışmalar olacaktır. Ödemenin tekrarlanacağı ve sözleşmenin yenilenebileceği bir zaman vardır. Bu bir sürü diğer anlaşmaya benzemekte, anlaşmalar türünde danışmanlık yapmaktadır; bu nedenle çalışmalar hakkında yanlış düşünceye kapılmamalısınız. Çok fazla standart olmayan şeyler görüyorsanız, bu bazen kötü bir şey olabilir, dikkat etmelisiniz. Çoğu zaman, SEO’ların daha yaratıcı fiyatlandırması vardır ve bu sorun değildir.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.