izmirliyiz

Sac Metaller Hayatımızın Hangi Alanlarında Kullanılır?

04.12.2023
Sac Metaller Hayatımızın Hangi Alanlarında Kullanılır?

Günlük hayatta sıklıkla kullandığımız makinelerin hangi aşamalardan geçerek üretildiklerini merak edebiliriz. Örneğin evlerimizde sıklıkla yer alan mini fırınlar sac metallerden üretilirler. Yine savunma sanayi başta olmak üzere otomobil, uçak endüstrisinde de sac metaller sıklıkla yer alırlar.

Bu metalleri işleyebilmek için teknolojik sistemlere ihtiyaç duyulur. Örneğin sac metallerin kesilmesinde plazma veya lazer gibi sistemlerden yararlanılırken kesilen bu sistemlerin ardından onları bükebilmek için abkant makinesi devreye girer.

Hayatımızın birçok alanında sıklıkla kullandığımız sac metallere örnekler çoğaltılabilir. Yazımızın devamında ise makineleşmenin ve yerli imalat makine üretebilmenin avantajlarına değineceğiz.

Yerli Üretim Makinenin Avantajları Nelerdir?

Yerli üretim denilince günümüzde akla direk savunma sanayi geliyor. Bir ülke bağımsızlığı ölçüsünde gelişebilir ve dünyanın güçlü ülkeleri arasına girebilir. Makine sanayisinde ülkemizde yerli olarak hizmet veren birçok firmamız bulunuyor.

Bu firmalar sahip oldukları mühendis ve teknikerlerle ülkemize önemli ölçüde katma değer sağlıyorlar. Bu sayede ülkemiz hem dışarıya ihracat yapabiliyor hem de ekonomik anlamda ülkemizde istihdam oluşuyor.

MVD Makinenin üretmiş olduğu ünitelerin başında son teknoloji abkant büküm üniteleri geliyor. Bu sistemler sayesinde lazerde kesilmiş farklı kalınlıklara sahip sac metaller güven içerisinde bükülebiliyor.

Ayrıca bir makine satın alırken onun arızalanabileceğini ve servis çağırmanız gerekeceğini de göz önünde daima bulundurmalısınız. Yerli üretilen makinelerde servis süreleri olabildiğince hızlı olacağından üretiminize de hızlı bir şekilde ara vermeden devam edebileceksiniz.

Tüm bu sistemler hakkında detaylı bilgi alabilmek adına https://www.mvd.com.tr/tr/urunler/press-brake-ibend web sitesini ziyaret edebilirsiniz.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.