izmirliyiz

Mayasante İzmir – Dr. Osman Baş – Dudak Dolgusu Nedir?

28.05.2021
Mayasante İzmir – Dr. Osman Baş – Dudak Dolgusu Nedir?

İzmir dudak dolgusu işlemi dudak görüntüsünden şikâyetçi olan birçok insanın tercih ettiği bir uygulamadır. Böylece görüntüsünden memnun olmayan kişiler için oldukça avantajlıdır.

Dudaklarını daha güzel görüntüye kavuşturmak için İzmir dudak dolgusu tercih edilir. Böylece kişilerin görünümlerinde ortaya çıkan bir değişimle yapıları değişebilir.

Üst dudağın alt dudağa göre ince olması, dudağın sönük olması kişiyi rahatsız etmesi sonrası yapılan işlemdir. Fakat dudak dolgusu bu sorunları ortadan kaldırarak, dudağın yeniden şekillenmesine ve doğru oranda büyümesi için kullanılır. Dudağın belirli noktalarına enjekte edilen dudak dolgusu kişiye istediği görüntünün kazandırılmasını sağlar.

Dr. Osman Baş Kimdir?

10.03.1962 İzmir doğumlu. İlk , orta ve lise öğrenimini İzmir de tamamladıktan sonra 1985 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2010 yılına kadar İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hekimlik hizmeti yaptı. Aynı dönemde özel kliniğinde hizmet verdi. 2004 yılında ​ Sağlık Bakanlığı onaylı Medikal Estetik Uygulama Sertifika Programını ve Hipnoz Uygulama Sertifika Programını (Yeditepe Üniversitesi) tamamlamıştır​ . 2004 tarihinden itibaren kendine ait ​ Özel Mayasante Polikliniğinde ​ medikal estetik hekimliği görevini sürdürmektedir. 2016-2018 yıllarında Roma Camerino Üniversitesinde Medikal Estetik Hekimliği Master programını tamamlamıştır. O yıldan itibaren Roma Camerino Üniversitesinde Medikal Estetik alanın çalışmalarını sürdürmektedir. Bu süre içersinde çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim , workshop ve kongreler katıldı. 2017 Tarihinden itibaren Dinamik İp Askı, Ameliyatsız yüz germe uygulamasıyla bilinen Aptos firmasının Uluslararası eğitimcisidir. Ülkemizde akıllı dolgu olarakta bilinen Ellansé dolgularının ulusal eğitim doktorluğunu yürütmektedir. Hali hazırda Medikal Estetik Hekimleri Derneği kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

İzmir dudak dolgusu işlemi yapılması için öncelikle kişi muayene edilir. Ardından en ölçüde büyümesi gerektiği, ne kadar dolgu gerektiği konusunda konuşulur. Ardından dudak yüzeyi temizlenir ve belirlenen noktalardan anestezik krem yardımı ile uyuşturulur.

Bir enjeksiyon yardımı ile dolgu dudağın belirlenen noktalarından içeri yerleştirir. Dudağa istenilen hacmin verilmesi yaklaşık olarak 10-20 dakika sürer. Bu bekleme süresi sırasında uyuşukluk olduğu için herhangi bir acı hissetmezsiniz. İşlem bitiminin ardından normal yaşantınıza dönebilirsiniz.

Dudak Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Sigara kullanmayan kişiler ve dudak sorunları olan kişiler için İzmir dudak dolgusu uygundur. Sigara içen bir kişiye bu işlem uygulanmaz. Dudaklarınızda oral uçuk gibi aktif bir enfeksiyon, diyabet, lupus, kan temizleme problemi olmayan kişiler için uygundur. Bu sorunlardan birisi varsa işlemi yaptırmanız uygun olmaz.

Ağız kenarlarında sarkma sorunu yaşıyorsanız bu işlemi yaptırabilirsiniz. Dudağınızda uçuk varsa problem ortadan kalktıktan sonra doktorunuza bu durumu danışarak işlemi yaptırabilirsiniz. Dudaklarınızda hacim kaybı varsa, dudaklarınız ince ise, yapısal veya oransal bir bozukluk meydana gelmişse bu işlemi yaptırmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Burun Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

İzmir burun dolgusu işlemi burun kısmında kemeri olan kişilere ve burnunda hafiflik olan ve eğrilik olan kişilere uygulanan bir yöntemdir. İzmir burun dolgusu 16-18 yaşından itibaren herkese uygulanabilecek bir yöntemdir.

Ameliyatsız, acısız bir şekilde ergenlik döneminde çok fazla takılan burun problemlerinden İzmir burun dolgusu ile kurtulmak mümkün. Burun dolgusunda hasta seçimi çok önemlidir. Zira gözlüklü, burnu kırık ve aşırı kemerli buruna sahip kişilerde etki kendi göstermeyecektir.

Burun Dolgusu Fiyatları

İzmir burun dolgusu işlemi kişinin burun yapısına, burun için kaç enjeksiyonun gerektiği kişiden kişiye değişiklik göstereceği için net bir fiyat vermek doğru olmayacaktır. Ortalama fiyat olarak 2000-2500 TL verilebilir. Fakat İzmir burun dolgusu inceliklerine göre fiyatı artabilir ya da azalabilir. Burun dolgusu fiyatını net bir şekilde öğrenmek için İzmir burun dolgu uzmanına danışabilirsiniz.

Çene Dolgusu Neden Yapılır?

İzmir çene dolgusu işlemi,  kişilerin çene kısımlarında yapısal bozuklukların olması sebebi ile yapılabilir. Kişilerin çeneleri yüz yapıları ile uyumlu olmadığı zaman, şekil anlamında bozukluklar olduğu zaman bunu düzeltmek için çene dolgusu işlemine başvuruyor. Kişinin kendini daha iyi hissetmesi, daha orantılı bir yüze sahip olması ve ameliyatsız bir şekilde yapılması bu işlemi daha cazip kılıyor.

Çene Dolgusu Avantajları Nelerdir?

İzmir çene dolgusu işlemini yaptıran kişiler psikolojik anlamda yenilendiklerini ve kendilerini daha iyi hissettiklerini söylüyor. Bu sebeple çene dolgusunun en büyük avantajı kişinin mutlu olmasını sağlaması ve öz güveninin artmasını sağlamasıdır.

İzmir çene dolgusu işleminin diğer avantajları ise şunlardır: İzmir çene dolgusu işleminde kişi, ameliyat olmak zorunda kalmaz. Acı ve ağrı çekmez. İyileşme sürecini beklemez. Kısa bir süre zarfında gerçekleştirildiği için vakit kayıplarına sebep olmaz.

Çene hatlarının belirgin olmasına yardımcı olarak kişiye genç bir görünüm kazandırır. Yüzünüze hoş bir ifade şekli kazandırır. İşlem sonrasında herhangi bir komplikasyonun oluşma olasılığı düşüktür. İzmir çene dolgusu işlemi sayesinde yüzünüz ile uyumlu bir çene şekline sahip olacaksınız.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.