izmirliyiz

Lazer Epilasyon Nedir?

24.04.2021
Lazer Epilasyon Nedir?

Mayasante İzmir – Dr. Osman Baş – Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Epilasyon uygulamaları kişilerde istenmeyen tüylere kalıcı çözümler sunmasından dolayı günümüzde sıklıkla tercih edilen estetik işlemlerdir. Başarısı kişinin kıl ve cilt yapısına bağlı olarak görülse de işlemlerden sonra dikkat edilmesi gereken noktalarda önem taşır.

Cilde uygulanan İzmir lazer epilasyon işlemlerinden sonra direk güneş ışığına maruz kalınmaması gereklidir. Bu nedenle mevsim olarak kış tercih edilirken güneş kremi kullanılarak dışarı çıkılması önerilir.

İlk 24 saat önemli olup sıcak su teması ve sıcak ortamlardan uzak durulması gerekmektedir. Bu hususların yanı sıra cildi tahriş edecek etkenlerden kişi kendini korumalıdır.

OSMAN BAŞ HAKKINDA;

10.03.1962 İzmir doğumlu. İlk , orta ve lise öğrenimini İzmir de tamamladıktan sonra 1985 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2010 yılına kadar İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hekimlik hizmeti yaptı. Aynı dönemde özel kliniğinde hizmet verdi. 2004 yılında Sağlık Bakanlığı onaylı Medikal Estetik Uygulama Sertifika Programını ve Hipnoz Uygulama Sertifika Programını (Yeditepe Üniversitesi) tamamlamıştır . 2004 tarihinden itibaren kendine ait Özel Mayasante Polikliniğinde medikal estetik hekimliği görevini sürdürmektedir. 2016-2018 yıllarında Roma Camerino Üniversitesinde Medikal Estetik Hekimliği Master programını tamamlamıştır. O yıldan itibaren Roma Camerino Üniversitesinde Medikal Estetik alanın çalışmalarını sürdürmektedir. Bu süre içersinde çok sayıda yurt içi ve yurt dışı eğitim , workshop ve kongreler katıldı. 2017 Tarihinden itibaren Dinamik İp Askı, Ameliyatsız yüz germe uygulamasıyla bilinen Aptos firmasının Uluslararası eğitimcisidir. Ülkemizde akıllı dolgu olarakta bilinen Ellansé dolgularının ulusal eğitim doktorluğunu yürütmektedir. Hali hazırda Medikal Estetik Hekimleri Derneği kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Lazer Epilasyon Nedir?

İzmir lazer epilasyon uygulamaları kişinin kıl ve cilt yapısına bağlı olarak farklı yöntemler kullanılarak yapılan bir estetik işlemdir. İstenmeyen kıl ve tüylerden vücudun arındırılmasını ve pürüzsüz bir tene kavuşmasını sağlamak için tercih edilen işlemlerdir.

Günümüz teknolojisinin gelişmesiyle yaygın olarak kullanılan epilasyon uygulamaları özellikle bayanlar tarafından sıklıkla uygulanmaktadır. Birçok avantaja sahip olan epilasyon uygulamaları kalıcı çözümleri kısa sürede sunarak pürüzsüz bir tene kavuşulmasına yardımcı olmaktadır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Epilasyon işlemleri için kişilerin kıl ve cilt yapıları önem taşır. Kıl ve cilt yapısına bağlı olarak epilasyon yöntemleri belirlenir ve yöntemlerin belirlenmesi için mutlaka muayene olunması gereklidir. Kıllara seanslara 3 gün kala müdahale edilmesi kıl köklerinin görülmesi için gereklidir. Temizlenmiş olan bölge uygun olan lazer başlıkları kullanılarak ışınlar yardımıyla taranır.

Öncesinde ve sonrasında bir bakım gerektirmeden kısa sürede tüm vücut kıllardan arındırılmış bir şekilde işlemler sonlanır. Seanslar tamamlandıktan sonra kılların dökülmesi beklenir ve amacı gereği kıl köklerinin tahribi gerçekleştiği için bir daha oluşum gözlemlenmez. İşlemlerin tamamının steril ortamlarda, uygun olan yöntemlerle ve mutlaka uzman bir kişi tarafından yapılması önemlidir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulama Gerekir?

Estetik bir işlem olarak lazer uygulamalarında seans süreleri ve sıklığı kişilerin kıl yapısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kıl ve cilt yapısına bağlı olarak belirlenen yöntemler işlemlerin başarısını arttıran önemli etkenler arasındadır. Vücudun her bölgesine uygulama yapılabilir ve genel olarak 6-12 seans arası başarı göstermektedir. Seans süreleri kıl yoğunluğu olan bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer işlemlerinde kıl ve cilt yapısına bağlı olarak farklı çeşitler uygulanmaktadır. En sık kullanılan epilasyon çeşitleri Alexandrite ve Diode lazer epilasyon uygulamalarıdır. Bu çeşitler genel olarak her cilt tipine uygulanırken acı ya da ağrı hissi oluşması söz konusu değildir. Bu yöntemlerin dışında Ruby ve ND YAG lazer epilasyon uygulamaları da mevcuttur. Bu çeşitlerin tercih edilme oranı diğer çeşitlere göre daha az olmasının en önemli nedeni çok derinlere etki etmesinden dolayı acılı uygulamalar olmasıdır. Etkilerin başarılı olması için kişilerin kıl ve cilt yapısına uygun olan yöntemin belirlenerek işlemlerin yapılmasıdır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Estetik işlemlerde olduğu gibi İzmir lazer epilasyon fiyatları içinde farklılıklar görülmesi oldukça normaldir. Her merkezde farklı fiyatların uygulanması öncelikle işlemlerin kişilere özel olarak yapılmasıdır. Kıl ve cilt yapısına bağlı olarak yöntemlerin belirlenmesi, seans süreleri ve sıklığının değişmesi, uzman kişinin deneyimi ve uygulamanın yapılacağı merkez gibi etkenler maliyetlerin kişilere farklı yansımasına neden olmaktadır. Bu etkenlerin bilinmesi için öncelikle iyi bir araştırma yapılması ardından mutlaka muayene olunması önemlidir. İyi bir merkezde, uzman bir kişi tarafından kişilere uygun olan yöntemler tercih edilerek yapılan uygulamaların başarı oranı oldukça yüksektir.

https://www.mayasanteizmir.com/izmir-lazer-epilasyon/ ß hakkında bilgi için hemen tıklayın.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.