izmirliyiz

İzmir’de Mutlaka Gidilmesi Gereken Koylar

28.06.2023
İzmir’de Mutlaka Gidilmesi Gereken Koylar

Dikili Garip Adası

Garip Adası İzmir’in Dikili ilçesi Bademli koyu açıklarında Kalemli Adası ile birlikte yan yana yer alan adacıktır. Adaya ulaşım yaz aylarında teknelerle ile gidebilirsiniz.

Dikili Hanımın Koyu

İsmini bölgedeki kokulu otlardan alan Dikili Hanımın Koyu araçla karadan ulaşım olmaması sebebiyle en el değmemiş diyebileceğimiz koylardan. Sessiz bir denizi ve bembeyaz kumlarıyla görülmesi gereken yerlerden biridir. Dikili Bademli Limanı’ndan kalkan teknelerle Dikili Hanımın Koyuna gidebilirsiniz.

Dikili Kalem Adası

Oliviera Hotel
Adresi : Bademli Mahallesi Kalem Adası Sokak No:1/A Dikili İZMİR

Ada’ya kendi özel aracınızla gitmek isterseniz, İzmir Havaalanı’na 130 km uzaklıktadır. Dikili tabelasından Dikili’ye oradan da hemen sonraki Bademli Köyü’ne gidiyorsunuz. Bademli Köyü’den çıkıp Denizköy’e doğru ilerlerken sağ tarafta Kalem Adası Oliviera Hotel tabelasını gördüğünüzde sağa sapıyorsunuz, patika yolu sonuna kadar takip edince otoparka ulaşıyorsunuz.

Foça Mersinaki Koyu

Yeni Foça ve Eski Foça arasında bulunan sessiz ve huzurlu koy, doğaseverler ve kampçılar için oldukça tercih edilmektedir. Mersinaki Koyu’nda herhangi bir işletme yoktur ve denize girmek için 200-250 metrelik bir patika yoldan aşağıya inmek gerekir.

Foça Sazlıca Koyu

Foça Fatih mevkiinde yer alan Sazlıca Koyu, şehir merkezine 80 km uzaklıktadır. 744 no’lu Eshot otobüsleri ile gidilebilir. Sazlıca Koyu içerisinde, piknik ve kamp alanları vardır.

Foça Kosova Koyu

Foça’nın kuzeyinde yaklaşık 8 kilometrelik mesafededir. Plajda hizmet veren yeme-içme tesisler vardır.

Urla Demircili Koyu

Urla’nın merkezine 24 kilometre uzaklıkta bulunan Demircili Plajı temiz deniziyle, güneşle buluşan sahili yaz aylarında serinlemek isteyenlerin uğrak yeridir. Demircili Plajı, İzmir’den günü birlik gelenlerin tercih ettiği plajlardan birisidir.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.