izmirliyiz

İzmir’de Ev Almak Mantıklı mı?

26.05.2023
İzmir’de Ev Almak Mantıklı mı?

Bugünkü yazımızda, yatırım amacıyla İzmir’de gayrimenkul almayı düşünenlerin daha kolay karar vermesini sağlayacak bazı konulara değineceğiz. Bu sayede “İzmir’de ev almak mantıklı mı” sorusunun yanıtını kendiniz verebileceksiniz. Hazırsanız, başlayalım!

  • Dünya genelinde 417 ofisi olan İngiliz emlak şirketi Knight Frank’in yaptığı bir araştırmanın sonucu, kendinizi İzmir satılık daireler ilanlarına bakarken bulmanızı sağlayabilir. Çünkü bu araştırmaya göre tüm dünya genelinde ev fiyatlarının en çok arttığı şehirler sıralamasında İzmir 6. sırada yer alıyor!

 

  • İzmir’de konut fiyatları artmaya devam ediyor ve özellikle son depremle birlikte ev sayısı azaldı. Bu da mevcut konutların daha kıymetli hale gelmesini beraberinde getirdi. Dolayısıyla yatırım amacıyla bu şehirde ev satın alanlar kısa zamanda evin ciddi oranda değerlenmesine şahitlik ediyor.

 

  • Emlak piyasasının en hareketli olduğu kentlerin başında İstanbul’un geldiği doğrudur. Ancak bu durum nüfusun kalabalık olmasından kaynaklanıyor. Aynı zamanda ikinci sırada da İzmir’in yer aldığını eklemek gerekir. Çünkü İzmir her daim popülerliğini koruyan ve yaşamak için hayalleri süsleyen kentlerin de başında geliyor. Bu nedenle satın aldığınız evi elden çıkarmak istediğinizde çok sayıda alıcı bulmanız da mümkün olacaktır. Gayrimenkul yatırımında bu unsurun önemli olduğunu unutmayın. Satış için uzun süre beklemeniz gerekmeyeceği için yatırımlarına yön vermek istediğinizde de gereksiz bir zaman kaybı yaşamazsınız.

 

  • Her bütçeye uygun bir ev bulmanın kolay olduğu konusuna da değinmek gerekir. İzmir’de daire satın almak için mutlaka devasa bir bütçe ayırmanız gerekmiyor. Her bütçeye uygun bir ev bulmak gayet kolay! Düşük bir bütçeyle İzmir’de ev alınır mı sorusunun yanıtını kendi gözlerinizle görmek isterseniz hepsiemlak internet sitesine tıklayın. Sitede İzmir’deki satılık ev seçenekleri ve fiyatları konusunda rahatlıkla araştırma yapabilir ve fikir edinebilirsiniz.

 

  • Son olarak İzmir’de halen yatay mimari ile evlerin inşa edildiğini de eklemek gerekir. Yükselen yapıların sayısının hızla arttığı doğrudur. Fakat balkon keyfi yapılabilecek, yatay mimariye sahip, keyifli ve güzel manzaralı daireler de bir hayli fazla! İzmir, yatırım yapmanın yanı sıra yerleşmek için bir daire satın almak isteyenlerin yüzünü güldürmeyi başarıyor.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.