izmirliyiz

Isı Pompası Maliyeti

21.02.2017
Isı Pompası Maliyeti

Isı pompası, dışarıdan enerji verilmesi suretiyle düşük sıcaklıktaki bir ortamdan aldığı ısıyı yüksek sıcaklıktaki ortama veren makine olarak tanımlanabilir. Çalışma prensibi klima, buzdolabı gibi cihazlarla aynıdır. Isı pompası kışın ısıtma yazın da soğutma amacıyla kullanılabilir. En öne çıkan özelliği yüksek oranda tasarruf sağlamasıdır.

Isı pompası maliyeti, ısı pompası almak isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında gelir.

Isı pompası maliyeti hesaplanırken göz önüne alınması gereken pek çok faktör vardır. Isı pompasının kullanılacağı yerde daha önceden kalorifer tesisatı bulunup bulunmaması, sıcak su almak isteniyorsa sisteme eklenecek termoboyler, oda termostatı, soğutma için de kullanılacaksa ek donanımlar, yere / isteğe göre sisteme eklenebilecek diğer cihazlar ve montaj gereksinimleri de maliyeti etkilemektedir.

Isı pompası modelleri, fiyatları ve teknik özellikleri ile ilgili detaylı bilgi almak için www.isipompasi.net.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.