izmirliyiz

Haber Sitelerinde Tanıtım Yazısı Yayınlama

27.07.2022
Haber Sitelerinde Tanıtım Yazısı Yayınlama

Haber siteleri, tanıtım yazısı yayınlatmak için neden çok tercih ediliyor hiç merak ettiniz mi?

Haber siteleri son dönemde sadece haber değil pek çok konuda bilgileri de yayın kapsamlarına almış durumda. Hatta bunun neredeyse bir sınırı yok desek herhalde abartmış olmayız. Bu geniş kapsamları sayesinde haber siteleri, hemen her konudaki web sitesinin tanıtım yazısını yayınlamak için oldukça elverişli diyebiliriz.

Her haber sitesi elbette aynı nitelikte değil, ancak genel özelliklerini baz aldığımızda, sürekli içerik eklenerek güncellenmeleri, Google tarafından diğer sitelere göre nispeten daha hızlı indekslenmeleri gibi faktörler nedeni ile haber siteleri, tanıtım yazısı yayınlatmak ve bu sayede backlink almak isteyenlerin ilk tercih ettikleri site grubunda yer almakta.

Tanıtım yazısının yayınlatılacağı haber sitenin seçilmesi konusuna gelirsek, bir kaç önemli noktaya değinmemiz gerekir. Yerel bir hizmetin tanıtımı yapılıyorsa içeriği o yere özel olan ya da o bölgenin/ilin/ilçenin haberlerine ağırlık veren bir sitede yazının yayınlanması mantıklı olacaktır. Söz konusu olan bir e-ticaret sitesi gibi hemen her yerden herkesin ilgilenebileceği içerikte ise her haber sitesi yayın için uygundur. Fakat eticaret sitesinin ağırlıklı ürün grubu konusunda haberler yapan siteler öncelikli olarak tercih edilebilir. Bunun daha iyi anlaşılabilmesi için örnekler verelim…

Örneğin; Sadece İstanbul içinde hizmet veren bir motorlu kurye firmasının tanıtım yazısını İstanbul haberleri veren bir sitede yayınlatmak mantıklı bir seçim olacaktır. Aynı mantıkla, teknoloji ürünleri satan bir sanal mağazanın tanıtım yazısını da teknoloji haberleri yayınlayan bir sitede yayınlanmayı öncelikli olarak tercih edebiliriz.

Haber sitelerinde tanıtım yazısı yayınlama fiyatları, sitenin bilinirliğine / marka olmasına, otoritesine ( DA / PA ), Google da indekslenmiş sayfa sayısına, sitenin yaşına, günlük ziyaretçi sayısına,  Google News’a üye olup olmaması gibi pek çok faktöre göre değişkenlik göstermekle birlikte 150-250 TL gibi ücretlerden başlayıp binlerce liraya kadar ulaşabiliyor.

Günümüzde, haber takibine ve dolayısı ile haber sitelerine olan ilginin hala canlı ve artmakta olduğunu görmekteyiz. Bu nedenle haber sitelerinde yapılabilecek tanıtım yazısı yayınlama hizmetine olan ilginin de süreceğini tahmin etmek zor değil.

Tanıtım yazısı yayınlatmak mı istiyorsunuz?
Siz de tanıtım yazısı yayınlatmak için web siteleri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Whatsapp Numaramız  0-551-685-13-58 üzerinden bizimle iletişim kurabilirsiniz.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.