izmirliyiz

Dünyada erkek pantolon

21.07.2017
Dünyada erkek pantolon
Pantolon kelime anlamı olarak çok büyük bir genelleme ile erkeklerin giydiği belden aşağıyı kapsayan bir tekstil ürünüdür.
Tabi ki günümüz de eski zamanlara oran ile bayanlar da pantolon ürününü çok sık giymektedir.
Erkek pantolon denilince akıllara direkt belirli markalar ve belirli modeller gelmektedir.
Bu modellerin en başında keten pantolon ve kot pantolon gelmektedir.
Başlıca model olarak ” Düz pantolon, dar pantolon, dar paça, geniş paça, çizme paça, ispanyol paça, kot pantolon, kumaş pantolon, arazi pantolonu, kargo pantolonu, denizci pantolonu, jokey pantolonu ve tulum “ gibi çeşit çeşit renk renk, kesim ve farklılıklar içermek ile birlikte farklı rahatlıklara, kullanım alanlarına ve şekillere sahiptir.
 
Pantolon un tarihçesi
Dünyaya pantolon’u yayan ırk Türkler desek yanılmış olmayız. Pantolonun icadı ata binmek için oluşturulmuş olmakla birlikte orta asyadan tarım havzasına gelenler ile birlikte yayılan bir Türk giyisisi olduğu düşünülmektedir.
Günümüz de erkek pantolonu bir çok sektörde üniforma olarak da kullanılmakla birlikte, günlük hayatın da vazgeçilmez bir parçasıdır.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.