izmirliyiz

Beyblade Oyuncaklarının Özellikleri, Çeşitleri Ve Beyblade Fiyatı

20.06.2014
Beyblade Oyuncaklarının Özellikleri, Çeşitleri Ve Beyblade Fiyatı

Oyuncaklar, geçmişten beri kullanılan eğlence araçlarıdır. Yalnızca çocukların değil büyüklerinde kullandığı çeşitli oyuncak modelleri hayatın gürültüsünden uzaklaşıp eğlenme imkânı sunarlar.

Eski zamanlardan günümüze kadar ulaşmış olan çeşitli oyuncaklar var, bunlar günümüze gelirken bir takım değişikliklere uğruyorlar. Örneğin; eskiden kullanılan topaçların yerini alan beyblade oyuncakları, teknolojik gelişmelerin değiştirerek günümüze getirdiği bir topaç çeşididir denilebilir.

Takara isimli bir Japon firmasının ürettiği beyblade oyuncakları kısa zamanda tüm çocukların en sevdikleri oyuncaklar arasında girmiştir. Öyle ki beyblade oyuncakları bir dalga halinde yayılmış, yarışları düzenlenen bir oyun haline gelmiştir.

Çizgi filmi de bulunan bu oyuncakların başkahramanlarının isimleri şöyle: Takao, Hiruta, Kai, Max ve Rei…

Beyblade fiyatı, her bütçeye hitap eden aralıklarda sunularak tüm çocukların bu eğlenceden pay almasına imkan veriliyor.

Çeşitli Türleri İle Beyblade Fiyatı

Beyblade oyuncakları çeşitli parçalardan oluşuyor. Eski topaçlar (fırıldaklar) iki parçadan oluşuyordu beyblade oyuncakları ise 5 parçadan oluşuyor.

Topacın en üstünde bulunan karakter etiketi de yapıştırabilen bölgeye ön yüz deniliyor.

Değişik şekilleri ve renkleri olan ve karakterlerin birbirleri ile çarpıştıkları bölgeye enerji halkası deniyor. Topacın dönmesini sağlayan bölüm birleştirme tekeri olarak adlandırılıyor.  Oyuncağın dönmesini sağlayan kısım döndürme halkası ve topacın en altı yani tabanı ise performans ucu olarak adlandırılıyor.

Oyuncaklar; saldırı, defans, dayanıklılık ve denge güçleri ile kategorize edilmektedir.  Oyuncak sahip olduğu özelliğe göre bir güce de sahiptir.

Beyblade fiyatı, oyuncağın türüne ve paketin kapsamına göre değişmektedir. Beyblade oyuncaklarının yer aldığı paketler içerisinde fırlatıcı, fırlatma kordonu, yapıştırıcı ve montaj parçaları yer alıyor.

Değişik özelliklerde beyblade fiyatı 10 TL’den başlayan fiyat aralıklarında oyuncajdunyasi.com adresinde yer alıyor.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.