izmirliyiz

Ödemiş Evlendirme Dairesi Nerede?

20.08.2021
Ödemiş Evlendirme Dairesi Nerede?

Ödemiş Evlendirme Dairesi Nerede? İletişim telefonu ne? nikah işlemleri için hangi evraklar gerekli ? gibi merak edilen pek çok sorunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

Nikah İşlemleri İçin Gerekli Evraklar:
ÖDEMİŞ BELEDİYESİ EVLENME İŞLERİ MEMURLUĞU TARAFINDAN
EVLENME MÜRACATINDA İSTENİLEN BELGELER

T.C. VATANDAŞLARI İÇİN
Evlenme müracaatı yapacak çiftlerden en az birinin Ödemiş Belediyesi hudutları içerisinde ikamet etmeleri yeterlidir.(İkametleri her ikisinin dışarıda olması halinde oturdukları yerin evlendirme memurluğuna müracaat ederek EVLENME İZİN BELGESİ alacaklardır.) (İzin Belgesi isteyenler 5’er adet Fotoğraf getirecekler.)
4’er adet fotoğraf
Nüfus cüzdanı aslı (resimli olmalıdır) ve fotokopileri
Çiftlere ait evlenme ehliyet belgesi (EVLENDİRME MEMURU tarafından çıkarılacaktır.)
17 yaşını dolduranlar Ana-Baba rızası ile, Ana -Babanın 1’er adet fotoğrafı, 16 yaşını dolduranlar Mahkeme kararı getirmelidirler.
Evliliği son bulan bayanlar yeniden evlenmek için 300 (üçyüz) gün bekleme süresini doldurmamış ise iddet müddetinin kaldırıldığına dair mahkeme kararı getirmelidir.
Kan verme (AİLE HEKİMLERİ SAĞLIK OCAKLARINDAN) (SAAT 09:00 İLE 10:30 ARASINDA KAN VERİLİYOR) ve akciğer filmi
Evlenme işlerine mahsus sağlık raporu (SAĞLIK OCAKLARINDA AİLE HEKİMLERİNE) Onaylattıracaktır.(Rapor için Film ve Kan testleri sonuçları gereklidir.)

YABANCI UYRUKLULAR İÇİN
Almanya, Avusturya, İspanya, İtalya, Lüksenburg, Hollanda, Portekiz, İsviçre uyruk­lu vatandaşlar için evlenme ehliyet belgesi ve doğum sicil örneği. (Çok dilli olacak)
Yukarıdaki ülkeler dışındaki yabancı uyruklu vatandaşlar için evlenme ehliyet belgesi Türkiye’deki ilgili konsolosluktan alınarak, belgeyi veren konsolosluğun bulunduğu ilin valiliğince (eğer Ankara’dan alınmış ise Dışişleri Bakanlığı’nca) tasdik ettirilmelidir.
Söz konusu belgeler ülkelerinde iç makamlarca düzenlenmiş ise ayrıca tasdik şerhi (Apostille) getirecektir.
Vatansız, mülteci ve vatandaşlık durumu muntazam olmayan yabancılar için evlenme ehliyet belgesi. (Türkiye’de nüfus kaydı tutuyorsa Genel Müdürlükten, henüz nüfus kaydı tesis edilmemiş ise emniyet makamlarından alınacaktır.)
Türkçe açıklamalı noterden tasdikli Pasaport tercümesi ve pasaport fotokopisi.
Kan verme (AİLE HEKİMLERİ SAĞLIK OCAKLARINDAN) (SAAT 09:00 İLE 10:30 ARASINDA KAN VERİLİYOR) ve akciğer filmi
Evlenme işlerine mahsus sağlık raporu TSM (Toplum Sağlığı Merkezinden) onaylattırılacaktır.( Rapor için film ve kan testleri sonuçları gereklidir.)
4’er adet fotoğraf.
Nikah, Ödemiş Belediyesi mücavir alan içerisinde yapılır.
BAŞVURUDA BULUNMAK İSTEYENLER TEST VE RAPORLAR İÇİN
FORMLARI DOLDURMAK ÜZERE MEMURLUĞUMUZA BAŞVURMALIDIR.

Adresi : Atatürk Mahallesi Atatürk Caddesi No:20/1 Ödemiş
Telefonu : 0 232 544 55 70

Ödemiş Evlendirme Dairesi Nerede Konumu:


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.