izmirliyiz

Ödemiş Birgi Nerede? Nasıl Gidilir?

20.08.2021
Ödemiş Birgi Nerede? Nasıl Gidilir?

Ödemiş Birgi Köyü ( Mahallesi )

Ödemiş’in tarihi mahallesi Birgi Ödemiş merkezine 10 km uzaklıktadır. Ulu Cami ve Çakırağa Konağı gibi tarihî yapılar Birgi mahallesindedir.

2012 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi’ne eklenmiştir.

Birgi Asırlık çınar ağaçları ve taş evleri ile çok güzel bir Ege köyüdür.

Sizler için Ödemiş Birgi Köyü’ne nasıl gidilir?  Birgi köyünde görülmesi tavsiye edilen yerler?  ve Birgi Köyü’nde ne yenir? sorularının cevaplarını paylaştım.

Birgi’ye Nasıl Gidilir?

Birgi İzmir merkezine 125 km uzaklıktadır. İzmir Adnan Menderes Havalimanından yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

İzmir – Ödemiş Treni ile Ödemiş’e gelebilirsiniz. İstasyona çok yakın olan Otogar’dan Ödemiş – Birgi dolmuşları ile Birgi’ye gidebilirsiniz.

Ayrıca İzmir Otogar’dan İzmir – Ödemiş Otobüsleri ile Ödemiş otogar’a gidebilirsiniz. Otogar’dan Ödemiş – Birgi dolmuşları ile Birgi’ye gidebilirsiniz.

Birgi Köyü’nde Ne Yenir?

Zeytinyağında yapılmış patates kızartması ve kese yoğurdu, Töngül Pide, Ödemiş Köfte Kebabı, Ege’nin vazgeçilmezi Keşkek, Yazın Kar Helvası, Isırganlı Sac Pidesi Gözleme, Yabani Kuşkonmaz Sarmaşık, Birgi’de tadabileceğiniz lezzetlerden bazılarıdır.

Birgi Nerede? Konumu :


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.