izmirliyiz

Macera Park İzmir Çalışma Saatleri ve Ücreti

21.06.2021
Macera Park İzmir Çalışma Saatleri ve Ücreti

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova Atatürk Mahallesi’nde 30 dönüm alan üzerine kurduğu Macera Park, her köşesinde heyecan verici aktivitelerin yer aldığı, açık hava sporlarının yapılabileceği bir cazibe merkezi.

Açık hava sporlarının yapılabileceği mekanlar ile dağcılık, kaya tırmanışı ve zipline gibi aktiviteleri barındıran Macera Park her köşesinde ayrı bir heyecan barındırıyor.

Parkta spor ve eğlencenin yanı sıra, engelli, yaşlı ve çocuklara yönelik düzenlemeler ile 4 bin m² piknik alanı, seyir terasları, seyir kulesi, gölet ve süs havuzları da yer alıyor.

Alanın topografik yapısının kayalık olması nedeniyle, projede planlanan spor aktivitelerinin başında dağcılık sporu yer alıyor. Bu konsept dahilinde zipline (yüksek bir noktadan, alçak bir noktaya bağlanmış çelik halat üzerinde kayma aktivitesi), doğal kaya tırmanışına olanak sağlayan özel bir bölüm ve uluslararası standartlarda yapay bir tırmanma duvarı bulunuyor. Planlanan her üç tesis alanı içerisinde, tırmanış üzerine lisanlı eğitimciler tarafından eğitim de verilecek. Tesis, İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İZULAŞ A.Ş tarafından işletiliyor.

MACERA PARK İŞLETMESİ TESİS ÇALIŞMA SAATLERİ

PAZARTESİ KAPALI

SALI ( Tesis Açılışı: 12:00 / Gişe Kapanış: 19:00 / Tesis Kapanış: 20:00 )

ÇARŞAMBA ( Tesis Açılışı: 12:00 / Gişe Kapanış: 19:00 / Tesis Kapanış: 20:00 )

PERŞEMBE ( Tesis Açılışı: 12:00 / Gişe Kapanış: 19:00 / Tesis Kapanış: 20:00 )

CUMA ( Tesis Açılışı: 12:00 / Gişe Kapanış: 19:00 / Tesis Kapanış: 20:00 )

CUMARTESİ ( Tesis Açılışı: 12:00 / Gişe Kapanış: 19:00 / Tesis Kapanış: 20:00 )

PAZAR ( Tesis Açılışı: 12:00 / Gişe Kapanış: 19:00 / Tesis Kapanış: 20:00 )

İZMİR MACERA PARK ÜCRET TARİFESİ

İP PARKURU + ZİPLİNE 25 TL

MACERAPARK NEREDE? HARİTA KONUMU

Macera Parkı Hakkında Sık Sorulan Sorulan Sorular ve Cevapları

1- Macera Parkı çalışma saatleri nedir?
Pazartesi günleri hariç haftanın 6 günü faaliyet vermektedir.Kış ve yaz dönemlerine göre açılış-kapanış saatleri değişiklik göstermektedir. Güncel çalışma saatlerini sitemizde bulabilirsiniz

2- Macera Parkını kimler kullanabilir?
Macera Parkı parkurlarını 9 yaş üzeri, boyu 130 cm’den uzun 200 cm’den kısa, ağırlığı 120 kg’dan az fiziksel aktiviteye uygun herkes kullanabilir.

3- Macera Parkı ücreti tarifesi nedir?
Macera Parkı içerisinde yer alan ZIPLINE aktivitesi tek seferlik ücreti 25TL. olup, Macera Parkı parkur ücreti 25TL’dir. Parkuru kullanacaklar için aynı seans içerisinde yer almak kaydı ile 1 seferlik ZIPLINE hakkı bulunmaktadır.

4- Macera Parkı ücretini kredi kartı ile ödeme yapabilir miyiz?
Evet. Ücretler nakit, banka kartı, kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir. Tüm ödeme çeşitleri TL olarak yapılır.

5- Macera Parkı biletini bugün alıp, daha sonraki seanslarda veya günlerde kullanabilir miyim?
Hayır. Biletler seans başlamadan önce satılmaktadır. Diğer seanslara veya ileri günlere devir edilemezler.

6- Macera Parkı ücretlerinde öğrenci, öğretmen, engelli, gazi, şehit yakını gibi indirimler, grup indirimleri veya ücretsiz giriş hakkı var mı?
Hayır. Macera Parkı ücretlerinde herhangi bir indirim veya ücretsiz giriş yoktur.

7- Macera Parkı tehlikeli midir?
Macera Parkında kullanılan tüm malzemeler uluslararası emniyet standartlarına uygun hazırlanmış olup, park kurallarına ve eğitmenlerin uyarılarına uyulması halinde tehlikeden uzak kalınacaktır.

8- Macera Parkı giriş öncesi eğitim gerekiyor mu?
Evet. Macera Parkı parkuruna dahil olacak tüm kullanıcılara seans öncesi görevli personeller tarafından parkur kuralları ve güvenlik ekipmanları ile ilgili eğitim almaları zorunludur ve verilmektedir.

9- Macera Parkına gelirken ne giymeliyim?
Katılımcıların kıyafetleri sportif olmalı, takılma ihtimali olan etek, boyun atkısı vb. terlik, sandalet, yüksek topuklu, kaygan tabanlı ayakkabılar ile parkura girilmesine olası kazaları önlemek için izin verilmez. Ayrıca küçük yaralanmaları önlemek için kol saati, küpe, yüzük, alyans, kolye gibi süs ve ziynet eşyaları ve aksesuarların kullanılmaması öngörülmektedir. Uzun saçlı katılımcıların saçlarını toplamaları gerekmektedir.

10- Macera Parkı risk grubuna ait kişilerin kullanımına uygun mudur?
Arı sokması alerjisi olan, astım, şeker, epilepsi, kalp hastaları gibi rahatsızlıkları olan, hamile veya fiziksel olarak parkura girmesi sakıncalı olan kişiler risk grubuna girerler ve Macera Parkına girişleri sakıncalıdır, izin verilmez.

11- Macera Parkı engellilerin kullanımına uygun mudur?
Hayır. Macera Parkı engellilerin kullanımına uygun değildir.

12- Macera Parkı hava koşullarından etkilenir mi?
Evet. Macera Parkı açık alanda olmasından dolayı parkurda yağışlı, yüksek hızdaki rüzgarlarda, don olayı görüldüğünde hizmet verilemez. Seans sırasında oluşacak hava değişimi veya yıldırım düşme ihtimallerinde parkur güvenlik açısından tahliye edilir.

13- Macera Parkı içerisinde elektronik eşya veya kayıt cihazı kullanabilir miyiz?
Hayır. Macera Parkı parkurları dahilinde cep telefonu, fotoğraf makinası, video kayıt cihazı, drone, müzik çalar, kulaklık vb. cihazların kullanımına izin verilmez.

14- Macera Parkına silah ile girilebilir mi?
Hayır. Parkur dahiline, ateşli silahlar, delici ve kesici aletler, maytap veya havai fişek türü yanıcı ve patlayıcı maddeler ile girilmesine kesinlikle izin verilmez.

15- Macera Parkına evcil hayvan sokulabilir mi?
Hayır. Parkur dahiline evcil hayvan sokulmasına izin verilmez.

16- Macera Parkına nasıl ulaşabilirim?
Macera Parkına Bornova Metro Aktarma Merkezi`nden 585 hat no.lu EVKA4 -BORNOVA METRO güzergâhında çalışan otobüsler ile ulaşabilirsiniz.

17- Macera Parkının içinde neler var.
Macera Parkı alanında İzulaş AŞ’nin sorumluluğunda ip parkuru, zipline hattı, tırmanma duvarı ve eğitim ofisi bulunmaktadır. Tırmanma duvarı sadece dağcılık federasyonu ile, profesyonel tırmanma sertifikası olan kullanıcılara hizmet vermektedir. Macera Parkı parkurlarının da yer aldığı rekreasyon alanı içerisinde, kafeterya, piknik alanı, seyir terasları ve küçük çocuk oyun parkları da yer almaktadır. Bu alanların sorumluluğu İBB Park ve Bahçeler ile Grand Plaza Şirketi`ne aittir.

18- Macera Parkına yiyecek getirebiliyor muyuz, yemek yiyecek alanımız var mı?
İzulaş’ın sorumluluk bölgesinde olan Macera Parkı platformunda yemek yeme alanı bulunmamaktadır. Rekreasyon alanı içerisinde, Grand Plaza’nın işlettiği kafeterya ve restoran bulunmaktadır. Kafeterya ve restoran alanı haricindeki tüm alanlarda yanınızda getirdiğiniz yiyecek ve içecekleri tüketebilirsiniz.

19- Macera Parkında özel etkinlik düzenleyebiliyor muyuz?
Önceden grup halinde ip parkurunda rezervasyon yapılarak etkinlik düzenlenebilir. Ancak rekreasyon alanları için gerekli izinlerin İzmir Büyükşehir Belediyesi`nden alınması gerekir.

20- Macera Parkında araç park yeri var mı? Ücretli mi?
Macera Parkı parkurlarının da yer aldığı rekreasyon alanında küçük ölçekli ücretsiz bir otopark mevcuttur, park çevresi dahilinde trafiği etkilemeyecek şekilde araçlarınızı bırakabilirsiniz.

21- Macera Parkı hakkında bilgi alabileceğimiz herhangi bir telefon numarası var mı?
Macera Parkı hakkında bilgi almak için      numaralı telefonu arayabilirsiniz.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.