izmirliyiz

İzmir’e Ne Zaman Gidilir?

24.12.2021
İzmir’e Ne Zaman Gidilir?

İzmir’i keyifle gezmek için genellikle ilkbahar ve yaz aylarının uygun olduğu söylenmektedir. Ancak yaz ayları, özellikle de Temmuz ve Ağustos’da gündüz açık alanlarda dolaşmak yakıcı sıcaklık nedeniyle oldukça zordur. Bu nedenle İzmir’e gezi amaçlı seyahat planlayanlar için İlkbahar, yaz başı ve sonbaharın ilk aylarını tercih etmelerini tavsiye ederiz.

İzmir’de özellikle Eylül ayı sabah ve akşam biraz serin olmakla birlikte neredeyse yaz ayarında bir havaya sahiptir. Ağustos sonu eylü başı İzmir’de bulunup, Kültürpark’ta her yıl düzenlenen Uluslarası İzmir Fuarı’nı da ziyaret etme olanağı bulabilirsiniz.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nurcan dedi ki:

    Bence en doğru zaman Eylül sonu Ekim başı. Hem havalar güzel hem de gezilecek yerler daha sakin. Örneğin Alaçatı ve Teos. Özgürce tadını çıkartarak en güzel İzmir akşamlarının yaşanacağı zamanlar olduğunu düşünüyorum.

© 2001-2023, izmirliyiz.com - Tüm hakları saklıdır. Sitemizde yer alan bilgiler zaman içerisinde geçerliliğini yitirmiş olabilir. Bilgi güncelleme/silme taleplerinizi iletişim sayfamızdaki mail adresinden bize iletebilirsiniz.