izmirliyiz.com logo

İzmir Saat Kulesi

İzmir Saat Kulesi
Konak Meydanı
Konak / İzmir
Bu sayfadaki bilgiler hatalı ise güncellemek ya da kaydı sildirmek için iletişim sayfamızdaki mail adresinden, izmirliyiz.com site yöneticisine ulaşınız ve kayıt no: 190005 olarak belirtiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

İzmir Saat Kulesi İletişim Bilgileri

Adres: Konak Meydanı - Konak - İzmir
Hakkında Bilgi: İzmir'in simge yapısı olarak İzmir Saat Kulesi'ni bilmeyen yok gibidir. Padişah Iı. Abdülhamid'in tahta çıkışının 25. yılı onuruna yapılan kulenin saati, Alman İmparatoru Iı. Wilhelm'in hediyesidir. 25 metre yükseliğindeki kule, dört bir yüzünde bulunan 75 cm çapındaki kadranlarla saati göstermektedir. 4 katlı olan yapının üzerindeki tuğra kabartmaları 1927 yılında kaldırılmış, yerlerine ay yıldız kabartmaları konulmuştur.

* Önemli: Harita konumunu gerekli durumlarda firma yetkililerinden doğrulatmanızı öneririz.

İzmir Saat Kulesi Fotoğrafları

İzmir Saat Kulesi  İzmir Saat Kulesi fotoğrafı   İzmir Saat Kulesi resim   İzmir Saat Kulesi foto


Yorumlar


İzmir Saat Kulesi, şehrin en başta gelen buluşma yerlerinden biri olmakla birlikte nice hatıra fotoğraflarına da fon oluşturmuştur. 2 Adet palmiyenin eşlik ettiği bu zarif yapının etrafı kalabalık bir güvercin popülasyonunu da barındırır.
Erdem Ş. tarafından yazıldı / 31.10.2014
Güvercinler... Palmiyeler... Hasan Tahsin..., Uzun yıllardır İzmir'de yaşayan biri olarak önünde çekilmiş bir resmimin ancak yıllar sonra olduğu yer. İstanbuldan gelen arkadaşlarla birlikte.
Hakan B. tarafından yazıldı / 05.11.2014

Sadece izmirliyiz.com üyeleri rehberde yer alan firma ve mekanlar için yorum bırakabilirler. Zaten üye iseniz giriş yapmak için tıklayın , üye değilseniz şimdi üye olmak için tıklayın.