izmirliyiz.com logo
 HABERLER / İzmir Haberleri

Bebek Mevlüdüne Hediye Ne Gider?


Bebek Mevlüdüne Hediye Ne Gider?

10.04.2019 16:58 İzmir

Bebek doğduktan kısa süre sonra yapılan bebek mevlüdü, akraba, komşu ve tanıdıkların bebeği görmesi için bir vesiledir aynı zamanda...

Bebek mevlüdüne giderken hediye alınır mı? Evet, isteğe bağlı olarak bebek için bir hediye alıp götürebilirsiniz. Peki, bebek mevlüdüne giderken ne hediye alınır, götürülür? derseniz önerilerimiz şöyle;

Bulunulan mevsime göre, kışın bebek battaniyesi, ilkbahar ya da sonbahar ise pike hediye edebilirsiniz.

Henüz çok küçük olan bebek için oyuncak 0-6 ay aralığı için uygun oyuncaklar arasından hediye tercih etmeniz mantıklı olacaktır. Müzikli, yumuşak malzemeden yapılmış, görselliği yüksek, bebeğin kavrayabileceği tipte oyuncaklar en ideal olan bebek hediye seçimleri olacaktır.

Bebek kıyafeti hediye etmeyi düşünüyorsanız akla ilk gelen 0-6 ay aralığındaki kıyafetler olsa da bebeğin hızla büyüyeceğini düşünerek 6-12 ay arası ölçüdeki seçenekleri de değerlendirmelisiniz.

Özellikle akrabalar, bebeğin çok fazla tükettiği bebek bezi, bebeklere özel ıslak mendil ve pamuklar, bebek maması, bebek şampuanı gibi sarf malzemeleri hediye olarak almayı tercih edebilirler. Ancak bu tip ürünler için annenin tercih ettiği belirli bir marka ve veya diğer ürün özellikleri olabileceğinden bunları önceden öğrenmek mantıklı olacaktır.

Daha önce diş buğdayına ne hediye alınır ? konulu yazımızda da belirttiğimiz gibi hediye çeki de bebek hediyesi için güzel bir alternatif olarak sayılabilir.

Akrabalar ya da çok yakınlar, bebek mevlüdünde dağıtılan hediyelikleri yaptırma, tedarik etme işini de üstlenebilir. Lavanta kesesi, bebeğin resminin olduğu fısfıs kolanya şişeleri, magnetler v.b. bu hediyeliklerin seçilmesi hazırlatılması kısaca temini de bebek için güzel bir hediye olabilir. 

Sponsorlu Bağlantılar


Bu haberi sosyal medyada paylaşın!
En Son İzmir Haberleri